1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Birlikte yaşarlar belki ama GEÇİNEBİLİRLER Mİ ???

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde zahara tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Forumda araştırma yaptım ama net bilgiye ulaşamadım:S Ben Bu üç türden birini önermenizi istesem?
    Elimde 7 ad sarı prenses var ve yeni tankıma geçecem 112 litre;
    Ben 112 litrede 7 ad sp besliyecem şimdi ama sarılarımın üçünü beyaz prensesle mi; mavi prensesle mi yoksa ıcemanlemi değiştirsem bilmiyorum?
    Şu ana kadar ulaştığım bulgular: sarı prensesle ıceman diyor, daha sonra mavi prenses bazı kişilerde beyaz olabilir diyor..
    Ben beyazı çok istiyorum daha doğrusu sarılarım çok durgun yeni akvaryumda bari hareket olsun istiyorum ama hangi cinsi atmalıyım bilmiyorum?
    Yardımcı olabilecek varsa çok memnun olacam şimdiden çok teşekkür ederim:)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Iceman diyorum seçenekler içinden. Sonuçta diğerleri de adı üstünde prenses ama sadece beyaz ve mavi. Fakat ben senin yerinde olsam yanına Ahli eklerdim.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  3. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Yani mavi veya beyaz prenses de sarılarımla geçinir mi?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Besleyenler var sanırım ama yakın familya olmasa daha iyi. Ahli iyidir iyi.

5. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Hmm yani kesin bişey yok diyosun sende hea abi? Teşekkür ederim ama yine de Temel abi:)
    Ya besleyen falan yokmu şu an? Tecrübesi olan yada?

6. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    Açıkçası tüleri karıştırma derim ben sırf görsellik uğruna. Byaz prensesle sarı prensesler çiftleşebiliyor ve hibrit türler oluşuyor. Sonra bunlar bir şekilde piyasaya düşüyor ve insanlara başka isimlele yalan yanlış satılıyor. Birlikte beslenmesine beslenir tabi hepsi ama ben tek türden yanayım. Sana bir tavsiye bu üç tür değilde yunus ekleyebilirsin 1 e 1 d şeklinde 2 tane ama en az 3 sarı çıkartmak koşuluyla akvaryumdan.

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Ben kısaca Mavi ve Beyaz prensesi şöyle söyliyeyim, malum mavi ve beyaz prensesler sarı prensesten daha çok agresiftir, hele hele çifte döneminde acaip agrefis bir cichlid türü'dür, sarı prenseslerinize zarar verebilirin düşüncesindeyim bencede Temel hoca'mın dediği gibi ahli koyabilirsiniz ama ahli içinde minimum 250 litre gerekli ahli yerinede icemande bakabilirsiniz...

Saygılar...

8. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    bencede kesinlikle ahli ben daha önce 10 sene önce sarı ve beya prenses beslemiştim ve sarıların hali baya bir kötü olmuş ve akvaryumcuda değiştirmiş ve ahli almıştım.bende temel hoca ile aynı fikirdeyim....

9. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Balıklar yavruluktan itibaren beraber büyürlerse hiç bir sıkıntı olmaz.
    Damızlık halde alınacaksa,sarı prensese snow ve mavi prenses rahat vermeyebilir.Snow ve mavi prenses sert türdür.
    Temek abi'ye katılıyorum,ıceman ve sarı prenses ikisi süper olacaktır akvaryumda.Icemanler sakin bir türdür.En basitinden rengi harikadır.Sarı lacivert ikisiliis sonuçta.

Sayfayı Paylaş