1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Birlikte yaşarlar mı,yavruları yermi?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Kürşat tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. Kürşat

Kürşat

İsim:
    Hüseyin
    Merhaba.Ben dün lapistes balıkları ve melek balıkları aldım.Fakat akvaryumumda japon balıklarıda var.Bir arkadasım Melek balıkları ile Japon balıklarının bir arada yaşamalarının uygun olmadığını söyledi acaba doğruluk derecesi nedir?

Diğer bir sorum daha var.Dişi Lapistes doğum yaparsa Melek balıkları yavruları yer mi?

2. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci
    Cevap: Birlikte yaşarlar mı,yavruları yermi?

Japonlar çöpçü ve vatoz türleri ile barışçıl yaşıyor...
    Lepistesin ( şayet japonlar büyükse ) japonlara yem olabilir. Artı olarak melekler agresif bir tür, japonlar için hiç de iyi akvaryum dostu sayılmazlar...

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yavruları yerler evet.Melek yemese japonlar yer,japonlar yemese lepistesler yer.Yani herhalukarda yavruları ayırmanız lazım.

4. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Çok iyiydi bu, zavallı yavrular, küçük emrah gibi :)
    Şaka bir yana eğer canlı doğuran akvaryumu kurmayı düşünüyorsanız veya melek akvaryumu, japonlarla olmaz. Her iki tür ile bitki besleme şansı bulabilirken, japonlar tüm bitkileri yer. Eğer yavruları ayırmayıp akvaryum içerisinde barındırabilmek istiyorsanız bol bitkili ve sadece lepistesten oluşan bir akvaryum öneririm. Formumuzu incelerseniz birçok örnek akvaryum görebilirsiniz. İyi çalışmalar.

reis bunu beğendi.
  5. Disturbed

Disturbed

İsim:
    Furkan

Benim japonum lepistesi yemişti.Ben olsam bir araya koymazdım

Sayfayı Paylaş