1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitki Çürümesi(Anubias) ACİL YARDIM!

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde methapor tarafından 8 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar yavru melek akvaryumumda iki tane anubias var bir tanesi mangoya bağlı ama kendi bağlandı kökleriyle , misine falan hiçbirşey tutmamaktadır ama dalında çürüme var acil yardım

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Bitki Çürümesi(Anubias) ACİL YARDIM!

Belli olmuyor çürüme fotoğrafta. Anubias dayanıklı bitkidir ama akvaryumda eğer ilaç veya aşırı tuz kullanmışsan bozulma gösterebilir.

volkantr34 bunu beğendi.
  3. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Fazla ışık alıyorsa ondanda olabilir.

volkantr34 bunu beğendi.
  4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Anıl'ın söylediği gibi fazla ışık bir etken, aynı zamanda besin eksikliği de olabilir. Gübre kullanıyor musun?

Heliak bunu beğendi.
  5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Gübre kullanmıyorum,fazla ışık olabilir günde 12 saat normal tasarruflu ampul,ilaçta atmıştım ama çok attığımı zannetmiyorum çünkü ben dinlenmiş su tankım var (cam akvaryum değildir,gerçek tanktır.)5 Tonluktur ama 2 tonu doluydu,2 tona sadece 3damlaattım zannedersem fazla ışık.Cevaplayan herkeze teşekkürler.
    Ayrıca kum bölümü midye kırığından oluşmaktadır ben midye kırığı anubiasta kullanılıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin!

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Işığı direk alması anubias'ta çürümeye sebep olabilir.Aynı zamanda nokta alg'te görülmesi normaldir.. Gölgede bırakırsanız çok daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş