1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitki hediye edebilecek varmı ?

Başlığı 'Foruma Hediyeleriniz' kategorisinde HeRo_57 tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. HeRo_57

HeRo_57

Arkadaşlar kurmakta olduğum bitki akvaryumuna zemine kısa bitkiler arıyorum hani halı gibi kaplıyorya zemini onlardan.Birde mango ve mopanilere sardırmak için java moss tarzı bitkiler arıyorum hediye edebilecek varmı ?

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Senin istediğim sanırım glossotigma.. Ondan kimse kolay kolay hediye etmez.. Hem pahalı hem gelişimi için çok fazla emek harcanıyor hemde yüksek aydınlatma , sıvı gübre ve co2 desteği ister.. İstersen sana en erken haftaya sagittaria subulata yollarım.. burda:gif Hediye furyasını senle sonlandırayım.. Sinop'un bende ayrı bir yeri vardır.Askerliğimi orda yaptığımdan dolayı ;)

3. HeRo_57

HeRo_57

Aslında bende bitkinin tam olarak adını bilmiyorum ama tabanı kaplayacak fazla uzamayacak maksimum 3-4cm olacak bi bitki istiyorum taban için. Sizin söylediğiniz bitkiye baktım onun ışık ihtiyacı çok yüksek diyor benim sistemimde ışık miktarı düşük ve co2 takviyesi kullanmıyorum. Sagittaria subulata bitkisinide şimdi araştırdım sanırım saz bitkisi gibi bir kaç adet fotoğraf eklermisiniz o bitkiye ait.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Portal bitki rehberindende bulabilirsin yada benim akvaryumum fotoğraflarında tabanda ki bitkiyide inceleyebilirsin.. Araştırmacı gazetecilik ruhunuz paslanmasın bakiyim males: , yanında sessiflora bitkiside gönderirim eğer istersen..

5. HeRo_57

HeRo_57

Volkan abi tabandaki bitkilerden kastın o çimene benziyen küçük bitkilermi ? Bu arada ben zaten senin akvaryumunu görmüştüm şimdi fark ettim. :)

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Evet dediklerim onlardı.. Sagittaria Subulata.. Çok ışık ve full takviye ile bende serpiliyorlar sende de tabana yayılırlar ama daha ince olurlar.. O şekildede çok dekoratif oluyorlar.. Sen bilirsin yani.. ;)

7. HeRo_57

HeRo_57

O zaman sana zahmet olmazsa tabandaki bitkiden ve sessifloradan yollayabilirmisin .

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Tabii ki yollarım ama en erken haftaya gönderebilirim.Bu hafta iş yoğunluğumdan dolayı imkansız.. saygılar:gif

9. HeRo_57

HeRo_57

Ne zaman olduğu çok sorun değil çok teşekkür ederim ben öm den adresimi size yollıyacağım ayrıca irtibat telefonunuda yazacağım.

10. HeRo_57

HeRo_57

Volkan abim ihtiyacımı fazlasıyla karşıladı. Ona çok teşekkür ediyorum. Konuyu kilitliyebilirsiniz.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş