1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitki tercihlerim

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ekotim tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    akvaryumumu bu site yardımıyla kurdum.Suan hiçbir problememim yok.Bu yüzden bitki konusundada size danısmak istedim.Suan akvaryumumda 3 kök kırmızı yapraklı bitkiden adını tam bilmiyorum.2 kök cobambo onları keserek cogalttım.1 kökö cınar ve 1 kökö yosun vardır.Akvaryumuma biraz daha bitki takviyesi yapmak istiyorum.Bu yüzden orta bölümde bulunan kayalırın tutturmak için moss bitkisi,ve taban olarakda plavura bitkisi düsünüyorum.Bir kökö ve 1 kökö cobambo ilede sag tarafı orman yapmak istiyorum.Bu konuda sizinde görüslerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.Birde co2 sistem sizce gerekli mi?Co2 sistem olarak ne önerirsiniz?

2. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Bitki tercihlerim

Bu kadar küçük akvaryum ve bu kadar fazla balık için bu kadar bitki çok fazla.Ben sadece üç dal eladoa beslemen gerektiğini düşünüyorum.Hem çok kolay bakılıyor hemde co2 takviyesine gerek yok hem de orman yapabilirsin.Çünkü bu bitki 10-30 cm arası olabiliyor.Bir de orman için tavsiyem japon şemsiyesi ve saz bitkisi olabilir çünkü eladoa gibi kolay bakılıyorlar.Kayaların arasınada koyacaksan çeşitli yosun çeşitleri var onları kullanabilirsin.Ben de acemiyim ve okuduğum ansiklopedik bilgilere göre sana bilgi veriyorum İnşallah yararlı olur. Bir de sana tavsiyem o köpekbalıklarını çıkarmandır çünkü onlara en az 200 lt lazım o balıklar o ortamda strese çabuk girer.Bir de biraz balık sayını azaltman gerekir çünkü akvaryumun 30 lt ve ayriyeten o kadar çok bitki kullanmak istediğin için balıklara yalnızca 20 lt kalır.Bence balıklarını biraz azaltmalısın. :) :) :) Yine vatoz için o ortam çok küçük eğer cüce vatoz besliyorsan en az 50 lt, normal vatoz besliyorsan 300 lt, hi-fin vatoz besliyorsan en az 5000 lt gereklidir. Ayriyeten vatoz içinde çok küçük bir alan, eğer cüce vatoz besliyorsan 50 lt, normal vatoz besliyorsan en az 200 lt, eğer hi-fin vatoz besliyorsan 5000 lt gereklidir

Saygılar :) :) :)

Sayfayı Paylaş