1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitki uçlarında siyahlık

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde no_dare tarafından 31 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. no_dare

no_dare

İsim:
    mehmet göçen
    merhabalar,
    akvaryumumda yaklaşık 10 kök bitkim var cinslerini bilmiyorum bunlardan 3 tanesini çok uzadıkları için böldüm ve tekrar ektim
    bölmek için bir teknik varmı bilmiyorum ben 2 ye kestim
    ve bu kestiğim bitkilerin hem kökü hemde ucu simsiyah oldu
    şu an ne yapmalıyım ve bu gibi durumlarda bitkilerin boyunu nasıl kısaltmalıyım

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Cevap: Bitki uçlarında siyahlık

Fotoğraf ekleyebilirseniz daha rahat cevap verebiliriz.

3. no_dare

no_dare

İsim:
    mehmet göçen
  4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Mehmet bey ilk fotoğrafta ki bitkinin ne olduğunu çözemedim zaten çok ufak budamışsınız ve ölmüş.. 2. fotoğrafta ki bitki ise elodea'ya benziyor.. Bitkileri budarken boğumlardan kesmeye ve köklenmeyi hızlandırmak için alttan 3-4 sıra yaprak kesmeye özen gösteriniz.. Cryptocorny , Anubias vs rizomlu bitkilerin budaması ayrı diğer bitkilerin ayrıdır.. Tankınızda ki bitkileri tanımlamak için

http://www.akvaryumportali.com/threads/8972-Akvaryum-Bitkileri-İndeksi-A-dan-Z-ye.. linkinden faydalanabilir her türlü bilgiyide bulabilirsiniz.

Saygılar

5. no_dare

no_dare

İsim:
    mehmet göçen

Aslında o küçükolan da eledoa fakat bitkinin dibinde o şekilde görünce budama gereği duydum o parça atacak olduğum kısımdı.
    Sizin yazınızdan çıkardığım bitkinin boğum yerinden kesmem gerektiği ve 3-4 sıra yapraklarını ayırmam gerektiğidir.

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Aynen öyle Mehmet bey.. Köke yada bitkinin dip kısmına fazla zarar vermeden toprağada güzelce gömün ki zedelenip çürümeye başlamasın..

Sayfayı Paylaş