1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitki ve Akvaryum =)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Moli, plati, japon bu olmadı :smile19: Kerem Japonları o akvaryumdan çıkarman gerekli. Canlı doğuranlarla japonları besleyemezsin. Canlı doğuranlar japonlara saldırırlar. Bitki alabilirsin sanırım gözlemlerinden sonra. Fakat saz bakımı çok kolay bir bitki diğerlerinde de aynı sonucu alabilecekmisin ? Gül al dene birde bakalım. Gülede bakabilirsin. Oda bakımı koaly fazla gereksinim istemez.

3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Japonlar dün doğum günümdü hediye geldi . Moliyle anlaşamıyorlar platiyle çok güzel anlaşıyorlar .Bitkide kuruma olmadı kökleri taşmaya başladı.
    Boyuda uzadı . Yeni bitki alacağım birde kum çok yosun tuttu yeşil kum gibi oldu .

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Aydınlma günde hangi saatler arasına yanıyor ? Muhtemelen tasarruflu ampulle ilgili. Japonları geri vermen gerek. Platiylede anlaşamazlar sana öyle geliyodur.

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Tasarruflu ampül var her gün yanıyor hiç söndürmüyorum. En çok Moliyle atışırken Görüyorum :D

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hangi saatler arasında yanıyor ? 7/24 yanıyormu ?

7. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Evet 7/24 Yanıyor .

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Ohoooooo....

Hem 7/24 yanıyor hemde yosun var diyorsun be kardeşim :)

Öncelikle en fazla 12 saat yakmalısın. Oda çok 10 saat ideal. Bu 10 saatide şu şekilde yakmalısın. 3 saat açık 1 saat kapalı 3 saat açık 1 saat kapalı şekilde 10 saat açık olacak şekilde ayarlıyacaksın. Bir tane timer al. Fiyatı 5-15 tl arasında. İstediğin zamana ayarla tak fişi bitir işi yap :) O ayarladğın saatte açılır kapanır. Yosunlar camda da vardır muhtemelen. Yosunlarla mücadele için %50 su değişimi yapman gerek. Sonra hergün %20 lik su değişimleriyle kurtulursun. Bugün ışıkları kapa su değişimi yap %50. Yarın toplamda 6 saat ışıklandırma olsun. Bu sefer %20 su değişimi yap. Bir kaç gün bu işlemi tekrarla yosunlar gidecektir...

9. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Camda yok Vatozlar sağolsun hepsini temizlediler bir daha camda çıkmadı . O zaman akşam yapalım 10 saati gece karanlık olmasın hem gündüz nasıl olsa aydınlık :D

Akşam 8 ila Sabah 5 arası ışıklar açık kalsın .Gerisi gündüz zaten aydınlık :D

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hayır gece karanlıkta kalıcak. Karanlıkta da boyları uzat. Karanlık olmasıda gerek. Dediklerimi aynen uygula.

Aydınlatma 10 saat ama 3 saat açık 1 saat kapalı şeklinde olucak. Gündüzleri. 10 saat açık olursa hiç kapanmadan yosunlanma dahada artacaktır.

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Hım tam tersi olacak yani o zaman 6 saat açık olcak toplam .

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Şuandaki 6 saatide şu şekilde uygula. 2 saat açık 1 saat kapalı 2 saat açık 1 saat kapalı şeklinde....

Su değişiminide aksatmadan kesinlikle yapman gerek yoksa o yosunlardan kurtulamazsın...

13. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kerem istersen saz var bende 10 kök civarı istersen yolluyum ama 5-10 tl arası kargo verirsin. Değer dersen sorun olmaz ama değmez dersen yollamam. Tabi kesin alacaksan gönderiyim. Diğer bitkilerdenden yollamak isterim ama malesef senin akvaryumda olmaz. Ben çok sinir olmaya başladım sağdan solden her taraftan saz çıkıyor. :F Umarım senin akvaryumdada böyle olurlar.

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Aman aman aman saz subulata benden uzak dursunlar klozete kadar yolları var :F :F :F

15. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Fatih ya 7 cm var yeni sürgün ile arasında kökün. : ) Yani tahmini 4 parmak civarı bir ölçü. Bende Kerem istemezse öyle olacak galiba. :D

16. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    İstediğim zaman yollarmısın ?
    Bayramda sonra falan kesin ne kadar tutar ?
    Hangi kargo ?

17. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    8-10 kök 10 da sürgün vermiştir. Yurtiçi kargo ile gönderiri. 5-10 tl anca tutacaktır minik bir poşette gelecek.

18. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Adrese teslim 8 tl den fazla tutmaz. Ptt ise adrese teslim 5 TL.

19. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Hım bayram sonu geç olmassa o zaman haberdar edeceğim .

20. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    Kerem o 4 japonu git sat yerine başka balık al. yoksa fazla yaşamazlar.Benim moli öldürdü 1 tene japon.Diğer japonuda sattım moli aldım yerine.Bence hemen yarın götür..
    Başıma geldiği için söylüyorum:)

Sayfayı Paylaş