1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitki

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde !!asrin_1967!! tarafından 11 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. !!asrin_1967!!

!!asrin_1967!!

İsim:
    Asrın Şahinoğlu
    Arkadaşlar, benim lepistes balıklarım var.1 tanesi hamile.Canlı bitki yerine sahte bitki koysam yavrular saklanabilirler mi?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Bitki

Sık bir yapay bitki içlerinde saklanırlar veya hediye paketlerinde kullanılan renki paket iplerini makasla kıvırdığında çok daha güzel saklanma alanları olur. Vantuzla cama da yapıştırabilirsin.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bence yapay bitki hiçde iyi bir fikir değil , temel abi en güzel örneği vermiş hediye paketlerinin üstündeki ipler ismini hatırlayamadım bir ismi var aslında:) bunları hediye paketi yapan yerde yada pastahanelerde bulabilirsiniz.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Asrın öncelikle aramıza hoşgeldin. Plastik bitki yerine pastaneden veya kırtasiyeden alacağın rafyayı makas veya bıçakla kıvırarak akvaryuma bırakmaktır.

Bu arada akvaryumunun tanıtımını en kısa zamanda bekliyoruz.

5. !!asrin_1967!!

!!asrin_1967!!

İsim:
    Asrın Şahinoğlu

Akvaryumum 85lt ve 4 lepistes, 2 penguen ve 1 tane daha var ama türüne bilmiyorm...

Arkadaşlar bir şey daha soracağım. Benim 2 lepistes hamileydi ve onlara bir yavruluk almıştım 2 sini yavruluğa koydum ve yavrulukta 2-3 gün sonra öldülüler.Acaba balıklar tam yavrularken mi yavruluğa koyacağız?saat:gif

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tam yavrularken koymayı dengelemek zordur. Dişilerin anüs kısmı iyice siyahlaşıp karnı şişmeye başlayınca koyabilirsin. Yavrulukta ölen balıkların sebebi için akvaryumundan fotoğraf yayınlaman, akvaryumundan kurulum şartlarından söz etmen ve ekipmanlarından da bilgi vermen gerek. Balıkların da vadesi dolmuş olabilir, sana hasta da gelmiş olabilir.

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Ama şunu da unutmamak gerekir, küçüçük şeffaf bir yerde balık doğum yapmaya başlayınca bunu erkekler hisseder ve onun peşinde dolaşmaya başlayacaktır. Yani şeffaf bir yerde yanında ne kadar erkek varsa bulunacaktır. Ve balık tabikide strese girer onlardan kaçmaya çalışacak ama küçücük bir kafeste nasıl kaçabilir ki ? Akvaryuma rafya koymak, imkan varsa bitki dikimi şarttır.

Sayfayı Paylaş