1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkileri bekletmek.

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar daha akvaryumum hazır olmadığı için elimdeki bitkileri bekletmek istiyorum beklemiş suyun içerisinde bekleye bilir mi bitkiler bir sorun olur mu ? Beklersede kaç gün bekleyebilir ? Şimdiden teşekkür ederim.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    1 hafta kadar bekleyebilir.Kova içerisinde tamamı suyun altında kalıcak şekilde karanlıkta tutman gerekiyor.1 haftayı geçtikten sonra bitkilerden umudunu ağır ağır kesebilirsin.

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Karanlıktamı?

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Evet abi... Çünki aydınlıkta bitki kendini fotosentez yapmak zorunda hissediyor ve ortamda ki besini tüketmeye çalışıyor.Oda olmayınca depoladığı besini parçalayıp kullanmaya başlıyor.Haliyle yerine koyamayınca daha çabuk sona doğru ilerliyor.Ama karanlıkta bu hareket minimuma iniyor.. Eğer bitkiyi beslenemeyecek şekilde bırakmamız söz konusu ise mümkün olduğunca ışıktan uzaktan tutmak gerekir abi.. Dolapta sakladığımız besinlerle hemen hemen aynı mantık :)

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Teşekkürler Volkan, süpersin.

6. blue_zaire

blue_zaire

İsim:
    Abdullah Kaymak
    Volkan abi bilgilerin için çok teşekkürler bak bunu bilmiyordum :ay: