1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkilerimde koyu yeşil benek oluştu

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde balyoznuri tarafından 27 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Arkadaşlar bitkilerimin üzerinde koyu yeşil renkte halka biçiminde lekeler çıkmaya başladı.Nedeni nedir acaba.Şimdiden teşekkürler.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Aytekin bildiğim kadarı ile sump sistemli bir akvaryum kullanıyorsun, bu sistemde bitki yapman biraz zor, pH ve Kh'ın son noktalardadır.

Sanırım gübrede vermiyorsun?

3. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Sump var Murat abi sıvı gübrede kullanıyorum.Daha önce böyle bişey yoktu yeni yeni başladı.Akvaryumdada herhangi bir değişim olmadı ekipman olarak.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Sıvı gübre olarak ne kullanıyorsun Aytekin?

Dediğim gibi sumplu sistemde bitki bakmak imkansız. Sıvı gübre kullansanda bu kadar yüksek pH, Kh ve oksijen ile, besin alamazlar...

5. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Deepfloramin kullanıyorum Murat abi.Bitkiler hala çok güzel gelişiyorlar tek sıkıntım bu koyu yeşil noktalar.Şuanda anubiaslarımda var.Ph 5,5-6 arasında

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Aytekin'ciğim, pH'ın bu kadar oksijen ile 5,5-6 olması imkansız, 7 olarak sıtabil tutatbilirsen ne mutlu sana.

7. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Murat abi test çubuğu var elimde.Ph 6 gösteriyo hep 3-4 defa denedim.Tam sağlıklı ölçüm olmuyo ozaman bu test çubuğuyla.

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Birde o test ile musluk suyunu ölçersen, veya akvaryumcuya gittiğinde bir cichilid akvaryumunun suyunu ölçersen iyi olur.

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Anubias'larda yeşil nokta yosunu çok olağan bir durumdur.Aydınlatman direk anubiasların üzerine vuruyorsa bu yosunlar oluşur.. Gölgede bırakman gerekiyor onları ağır ağırda olsa geçiyor. O algleri vatoz yada elma salyangozlarıda tüketemiyorlar.. O yeşil algleri yiyen bir salyangoz türü varmış ama hiçbir akvaryumcuda görmedim.. :bilmem:

10. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: Bitkilerimde koyu yeşil benek oluştu

O salyangoz nerit salyangoz olmasın ? Son durum ne ?? :F :F

Sayfayı Paylaş