1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkilerin Türünü Bilen Var mı ?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde volkantr34 tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Merhaba Arkadaşlar

Aşağıda fotoğraflarını yayınladığım bitkileri tanıyan bilen var mı acaba ?

Bunun kökü Java Fern gibi yani tek tek ve sanki kütüğe tutturulması gerekiyor gibi.. Ben bunu bilmediğimden kuma gömmüştüm ama şekil olarak pek sağlıklı değil.

Yardımlarınızı bekliyorum..

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Özelden işini halledemedin, genele kaçtın değil mi? Al sana... sopa:

1. resim ECHINODORUS OZELOT GREEN...

2. ve 3. resim formdan düşmüş, artık bundan adam olmaz olmuş JAVA FERN var. narrow leaf... Microsorum pteporus...

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yok kanka özelden hallolucağını biliyordum , belki başkalarıda arar eder görürler böylelikle.. ;) Buda mı microsorum çıktı eh ya... Tanka bir kütük daha girmesinin vakti geldi demekki.. O bitkileri diriltmezsem banada Volkan demesinler.. saygılar:gif Onlarda hayat var kanka 2,5 aydır o haldeler.. Asıl daha önce değişik yapraklı bir bitki sormuştum o zayii oldu.. Tek bir tane kaldı.. Onunda ölürken tek anlam çıkarabildiğim özelliği ışık istediği oldu o kadar.. Karasal bitki dendi onun için , üşenmedim çıkardım saksıya ektim takla oldu bitki bir kaç günde..

Teşekkür ederim kanka..

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Kanka o microsorumları düzeltemezsin... O tankta yani... Çıkar at gitsin, yoksa deli ederler durdukları yerde seni... Bak şom ağızlı muhabbetine girme, demedim miydi yaparım sana ileride... :F

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Aha tankıma laf attı , o tankta diye.. Yaz tarihi kanka , şunları kütüğe bağlıyım 1 ay sonra bu başlıkta görüşürüz.. yada 2 hafta.. günü sen ver.. dön:gif

I'll be back.. aliye:gif

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Kanka,

O bitki ışığı sevmez, sıcağı sevmez, fotosentez yapmayı sevmez... O babdan senin tankta yetişmez dedik da...

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Işığı sevmezse gölgeye koyarım , akvaryum şu aralar pek sıcak değil 24-25 derecelerde ammaaaaaaaaaaaa fotosentezi sevecek.. Öyle yada böyle sevecek.. aliye:gif Ara ara tek tük yapıyor zaten..

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Kardeş bizim tanklarda iyi oluyor, yeterki kütüğün üzerine bağla, gölgede kalsın, vergübreyi, ver Co2'yi, bak nasıl yaprakların üzereinden filizler fışkırıyor. Yanlız uyandırayım tüpzüscülerin bitkisi, bizde yerini severse tutamassın.

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Valla Murat abi bende aynen senin gibi düşünüyorum.. Subulataların bir kısmını çıkarıp kütüğe güzelce yerleştiriyim ben onları.. Bakalım tüpü bugün kısmetse alıcam.. Ondan sonra değmeyin keyfime :)

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

2. ve 3. resimde ki ön planda ki bitkinin ne olduğu hala bulunamamıştır bilginize.. Kanka verdiğin isimlerde ki bitkiler bendekilere hiç benzemiyor.. :bilmem:

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Konuyu sonlandırmak ve merak edenler için bitkilerin tam ismini yazıyorum arkadaşlar..

1. Bitki Echinodorus Ozelot Green (Abdullah'ın dediği gibi)
    2. Bitki Hemigraphis Repanda diye bir paludaryum bitkisi çıktı. :) Fakat son demlerini yaşıyormuş. :( Paludaryumcuların arayıp bulamadıkları bitkiler benim tüplü tankımda kol geziyor işe bak. :D Bu 2. paludaryum bitkisi vakam :)

Yeni bir "Bu bitkide neyin nesi" de görüşmek üzere. :cicek:

Hemigraphis Repanda 'yı google'a yazdığınızda bakın neresi çıkıyor. aha:

Sayfayı Paylaş