1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Akvaryum Ölçüleri

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Kursat Coskun tarafından 26 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Kursat Coskun

Kursat Coskun

Arkadaşlar selamlar. Şu sıralar yeni bir akvaryum yaptırıyorum. Eskiden bombeli bir tankı Bitkili yapmıştım lakin akvaryumun eni çok zorlamisti beni.

Şimdilerde şu akvaryum ölçülerini düşünüyorum, sizce hangisi daha iyi olur?

70x40x40h
    80x40x40h
    80x40x50h

Veya sizin onerebileceginiz bir ölçü varsa degerlendirebilirim. Çok büyük bir akvaryum düşünmüyorum ama.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence 70x40x40h yada 80x40x40h bu ölçülerde ışık bitkilere daha rahat ulaşır...:)

CEM KIRCALI bunu beğendi.
  3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
  4. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    80*40*40 çok ideal ve güzel bir ölçüdür aydınlatma bulmanda o kadar kolay olur.

5. Kursat Coskun

Kursat Coskun

Ben de 80x40x40'a yakindim. O zaman 80x40x40 yaptirayim. Sağolun arkadaşlar.

6. CEM KIRCALI

CEM KIRCALI

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Cem Kırcalı
    Taban bitkilerinde yükseklik 40 cm yi geçmezse daha sağlıklı sonuçlar elde edersiniz.Tabi bu t5 için geçerli yükseklik fazla ise metal halide kullanmanız lazım.

7. Kursat Coskun

Kursat Coskun

80x40x40 siparisi verdim. İdeal oldu bence. En ile yukseklik eşit olunca, daha hos gorunecegini düşünüyorum.

Tek taban malzemesi kullanacağım. 25 kg hagen yeter mi acaba diye düşünüyorum. 6 cm taban yeter saniyorum. Daha yükseltmeye gerek var mı sizce ? 19 litre civarı kum alacağım. O da 26 kg falan ediyor.

8. CEM KIRCALI

CEM KIRCALI

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Cem Kırcalı
    Ben olsam 25 litre kum alırdım tabanı sadece hagen yapmak yerine size tavsiyem en alt katmana subsrat koymanız onun üstüne hagen dökmeniz daha sağlıklı olur.Sadece tek hagen yapacak iseniz en azından tabanı misket gübreler ile destekleyin derim.

9. Kursat Coskun

Kursat Coskun

Misket gübre ile destekleyecegim. Ama katman katman yapmayi düşünmuyorum açıkçası.

25 litre biraz fazla olmaz mı? 8 cm oluyor kum yüksekliği. İyi olursa alirim yani sıkıntı yok. Yükseklik olarak 29-30 cm kalıyor ama :)

10. CEM KIRCALI

CEM KIRCALI

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Cem Kırcalı
    Kumu düz bir şekilde sermezsiniz örneğin önler 5-6 cm arkalar 8-9 cm ya da istemiş olduğunuz görüntü için kumun eğimine göre yükselti farkları oluşturun kurmuş olduğum nano tankımdan yan görünüş kum örneği
    IMG_0121.JPG

Sayfayı Paylaş