1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

Bitkili Akvaryum ışıklandırma sorunu !Acil yardım.

Başlığı 'Tatlı Su Genel Paylaşım Portalı' kategorisinde tembered tarafından 10 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. tembered

tembered

Ad-Soyad:
    hüseyin bilek
    Öncelikle kolay gelsin bir sorum olacaktı cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekürler.

1.Bitkili akvaryuma zamanında fazla araştırma yapmadan beyaz pıhılıps marka bir beyaz florasan tarzı bir ışık almıştım 12000 kelvin yanlış hatırlamıyorsam şuan yanımda olmadığı için bakamıyorum .Bu malzemenın akvaryum için yeterlilik derecesi nedir bugün tankıma zeytin+gül+saz+subulata ekdim nasıl etkilenirler .Araştırdım forumda grolux+dayligt diye bazı markalardan bahsediyorlar bunlar nedir ?Ben bunları kullanmasam bitkilerin gelişimi nasıl olur 80 lt akvaryum dip=hagen+kırmızı bir bitki kumu+misket gübre bitkilerim ölürmü durumları nasıl olur yardımlarınızı bekliyorum .Teşekürler.

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Ad-Soyad:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Bitkili Akvaryum ışıklandırma sorunu !Acil yardım.

Merhaba
    Toplam 40 Watt Işık yeterli gelecektir.Bitkiler için Beyaz Floresan İyidir. Eklediğiniz bitkiler en geç 1 haftaya kadar akvaryumunuza alışacaktır bu alışma süresince bitkilerinizde Çürüme gibi delikler gibi şeyler oluşacaktır endişelenmeyin.Hagen iyidir Kırmızı bitki kumu dediğiniz galiba Aquaclay bitki iiçin idealdir.Gübrenizde varmış :) o bitkilere birşey olmaz Allahın izniyle :) Sağlıcakla büyütün :temel:. Grolüx Bitkiler için Olan Floresandır Bende Grolüx ve Daylight Var. Sizdeki Beyaz Floresanda Muhakkak Daylight Çeşididir.

3. tembered

tembered

Ad-Soyad:
    hüseyin bilek

Evet dayliğht bilmem ne yazıyordu kutusunda taktık birkere zamnında şimdi bütçe yok yani birdaha ona para harcayamam umarım kendilerini toparlar bitkiler:(.Tabi ölmezlerde.

4. murer

murer

Ad-Soyad:
    Murat ERCAN

12.000 kelvin olduğuna eminmisiniz?

Bitkili akvaryumlara Sylvania Aquastar veya Philips Aquarelle, (10.000 kelvin) Sylvania Lüx line plus veya Philip TLD 950 (6.700 kelvin) ve Sylvania Grolüx, uygun olan floresanlardır.

5. tembered

tembered

Ad-Soyad:
    hüseyin bilek

vallahi o şekilde hatırlıyorum peki şunu öğrene bilirmiyim limon,anubias bitkisi ve eledoa bu ışık ihtiyacı duyarmı veya bendeki tek ışık yeterli olurmu ölmemeleri için .bütün akvaryumcular ışık felan kullanmadan akvaryumda bulunduruyor bu bitkileri .?

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Ad-Soyad:
    Miraç küçükerdem

Anubias & Eledoa Dururda Diğerleri Durmaz.Işığınızın Watt'ını ve akvaryumunuzun Ebatlarını söylerseniz size daha iyi yardım sağlanacaktır.

Sayfayı Paylaş