1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili akvaryum düşünüyorum yardım ...

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde hobi55 tarafından 2 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. hobi55

hobi55

Yer:
    samsun
    İsim:
    serkan akdağ
    Selamlar arkadaşlar siteye yeni üye oldum,bitkili bir akvaryum kurmak istiyorum bazı araştırmalar yaptım ama ne kadar yeterli olur bilmiyorum o yüzden sizinde görüşlerinizi almak istedim...
    50 x 33 x 33 (h) şeklinde bir akvaryum yaptırcam 10 cm i kendı yaptığım dış filtre ve ısıtıcıyı koymak için delikli camla böldürcem... olcak 40 x 33 x 33
    aklımda değişik güzel bir tasarım var bunun için alacağım bitkiler...

Eleocharis parvula

heteranthera

Ludwigia arcuata

JAWA MOSS

Ludwigia palustris

Limnophila sessiliflora

Moss -Willow Moss

kullanacağım katkılar:

********** sıvı potasyum , deep floramin sıvı gübre genel çözelti , misket gübre , ista tablet C o 2 ve bakteri kültürü...

kum olarak Fe içerikli hagen aldım ... kalsiyum karbonatlı diye tabir edilen beyaz kumda var elimde..

EVET GÖRÜŞLERİ ALIYIM...

2. hobi55

hobi55

Yer:
    samsun
    İsim:
    serkan akdağ
    Kaç wat ışıklandırma yapmam gerekıyor... birde baska eksik var mı saydıklarım arasında ?

3. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    36w bir ışıklandırma yeterli olacaktır.

4. hobi55

hobi55

Yer:
    samsun
    İsim:
    serkan akdağ

Eyvallah usta ..yazdıklarım arasında eksık olan var mı baska bir şey gerekıyor mu ? Gerekiyorsa onuda tedarik edeyim hemen...bu hafta kurulumu yapcam.

5. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Merhaba,

Litre başına 0,5-0,75 watt arası yeterli olacaktır. Ancak 0,5 taban bitkilerine az geleceği için Mustafa'nın da dediği gibi 30-36 watt arası daha uygun.

6. hobi55

hobi55

Yer:
    samsun
    İsim:
    serkan akdağ

merhaba abi çok saol tmm ışık işini öyle yaprım.. başka bi eksiğim varmı yazıma bi göz attıysan :)) malum bitkiliyi ilk defa kurcam...

7. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Rica ederim. CO2 için de kendine bir DIY reaktör yapabilirsin. Yada(en kolayı) ISTA nın sprey şeklinde CO2 leri var basıp dolduruyosun. Ben faydasını görmüştüm.

8. hobi55

hobi55

Yer:
    samsun
    İsim:
    serkan akdağ

abi co2 işini ista 100lük tablet ile gidermeyi planlıyorm.. hem beni uğraştırmamış olr :)) benım asıl merak ettiğim şey bu timer olayı ben yapabilrmiyim..bide taban için misket gübreden haric bişe gerekiyomü ...

indir.jpg

9. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Taban a misket gübre yeterlidir. JBL inkilerden kullandım faydasını gördüm. Timer dediğin ışıklandırmayı otomatik açıp kapatma ise sen elinle açıp kapatabilirsin hergün aynı saatte :) ama DIY olarak yapayım diyorsan orası senin becerilerine kalmış dostum.

10. hobi55

hobi55

Yer:
    samsun
    İsim:
    serkan akdağ

eyw abi..sorularım olursa yine seni rahatsız ederim burdan :) kib bitkili günler :D

11. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Kolay gelsin dostum. Ne zaman istersen elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım. Portal seni cevapsız bırakmaz zaten.

hobi55 bunu beğendi.
  12. hobi55

hobi55

Yer:
    samsun
    İsim:
    serkan akdağ

İşte bitki dayanışması bu olsa gerek :) bu hafta inş kuruyorum akvaryumu...resmleri adım adım paylaşacam yanlışıyla doğrusuyla... eyw

Sayfayı Paylaş