1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Akvaryum Galerisi

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde ka2n tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    ofis tankına düşünüyor.
    Evdeki zaten güzel ama ofis bi adam olamadı.

King Elvis ve mekatronik bunu beğendi.
  2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Hep görünce canımız çekiyor değil mi :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

King Elvis bunu beğendi.
  3. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Resimdeki tankların büyük bir çoğunluğu sps tanklarından bir tık daha kolay sadece. Klasik bir soft Lps tankımdan çok daha zorlar yani abi;)

King Elvis bunu beğendi.
  4. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Aşkın abi için en güzeli maksimum 6-7 Angel + Butterfly marine olur ofiste. Bitkili çok sıkıntılı iş, uzun süre yaptım. Çoğu zaman insana saç baş yoldurur.

5. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Valla Erdoğan kardeşim Leventin de dediği gibi ofis tankında bende aynı şeyi düşünüyordum angel butterfly vs ama 1 senede bu türleri bir türlü yaşatamadım....! Sonunda tahmimce ofisteki sudan etkilendiğini düşündüm. ..ofis binasındaki su aşırı bakterili sanırım tds 500.600 lerde ro sistem 0 su saglasada bakteriyi öldürmüyor bu da balıkları etkiliyor ya ro çıkışına UV takıcam yada basit bitkili (Amazon tipi) akvaryuma geçicem....araştırıyorum bitkili akvaryumları

ka2n bunu beğendi.
  6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Aslında seninle paralel düşünüyorum bitkili akvaryum zorluğu konusunda. Hiç kolay bir şey değil diye tahmin ediyorum. Aşkın abi ile konuştuk ve bu konuda bilgisine guvendigim @ka2n ile gorusturdum.
    Ama marin tankı denemesine rağmen olmadı bir türlü.

ka2n bunu beğendi.
  7. Güzel bir paylaşım. Hepsi birbirinden güzel, asılı duran kayaları ve kanyonu çok beğendim.

ka2n bunu beğendi.
  8. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Evde zaten tuz katkı dozaj vs uğraşıyorum sonucunda alıyorum gayet iyi gidiyor...ofise geldiğimde boş kayalarla dolu marin tankını seyretmek keyif vermiyor bitkili akvaryumda resif kadar uğraşmayacağımı düşünüyorum ...Tabi bu arada bitkili akvaryum konularını inceliyorum ...bir karar vericez yakında

9. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Hepsi birbirinden güzel. Kaan hocam bu 27 ve 99 daki havada duran parçalar hakkında bilgi verebilir misiniz, nedir, nasıl suda asılı duruyorlar?

ka2n bunu beğendi.
  10. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    2 seçenek var. Ufak kayalar, tamamen suyun içinde olanlar misina ile tepeye bağlı.
    Kimi zaman da büyük, yüzeye çok az dokunuyor gibi duran kayalar oluyor. Onları da vida ile kayıt kuşak tarzı malzemelere tutturuyorlar, tank içinden belli olmayacak şekilde.
    Yapım aşamalarının fotoğraflarını bulur atarım :)

lades bunu beğendi.
  11. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU

Burda hepsi misinalı. ama tepedeki kuşaklar belli. Çok büyük kayalar olursa onları da dediğim gibi tam yüzey noktasının üstünden vidalıyorlar.

zipkinteam, King Elvis ve lades bunu beğendi.
  12. Humility

Humility

Güzel bir konu olmuş, elinize sağlık Kaan bey.

ka2n bunu beğendi.
  13. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Sağolun,foruma sevdiriyoruz yavaş yavaş bitkiliyi ;)

Sayfayı Paylaş