1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili akvaryum için şerit led

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde vanlyy tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi anlıyorum bitkilerin var ama senin akvaryuma bence 10 metre çok...:)

2. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Kaç metre tavsiye edersin kardeş ?

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    12 volt 4,5 amperlik adaptörle şu anda evde 5050 3 çipli 5 m metre şerit led çalıştırıyorum. Adaptörün ayarı yarımda, 20 liraya almıştım. 5050 şerit led metrede 14.4 watt çekiyor. 1 metre kırmızı, 1 metre mavi 3 metre beyaz yap toplam 5 metre senin akvaryumu deli gibi aydınlatır. Şemaya gerek yok yan yana diz eksi artı adaptöre bağla tak fişe gitsin.

3-chip-5050-serit-ledler-2249.jpg
    12-V-25-A-LED-ADAPTORU-50m-Kapasiteli__57196297_0.jpg

vanlyy bunu beğendi.
  4. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    3 çiplinin fiyatı biraz daha tuzlu tek çipliye oranla.5 metre tek çip aynı işi görür mü ?

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aydınlatma olarak az gelir, silikonsuz alırsan en ufak nemde hemen bozuluyor, alma imkanın varsa silikonlu al derim.
    Adsız.png
    Bu da kaba bir çizim oldu kusura bakma, en kolayı bu.

6. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Buhar camı kullanacağımdan pek sorun olacağını sanmıyorum abi. Sendeki ledler bu sistemle mi çalışıyor abi ?

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Benim 140x45x60 cm lik çiklet akvaryumumda çalışıyordu. Önemli olan adaptör gücü adaptör kuvvetli olunca aydınlatma 3 çiplide harika oluyor. Bende zamanla yavaş yavaş almıştım ledleri fiyatından dolayı, azar azar al sonra ilave edersin. Önce beyaz al sonra mavi daha sonra kırmızı yavaş yavaş bütçeyi yormadan. Ama adaptörü mutlaka kuvvetli al. Zaten fiyatları uygun ben dediğim gibi 20 ye almıştım. Hem de çin malı, sonradan ledleri 10 metreye çıkardım adaptörde sorun yaşamadım. Koca akvaryumu pırl pırıl yapıyordu. Birde 3 çipliler kuvvetli olduğu için yosun problemini azaltıyor. Zaten vatoz balıkları geri kalanını hallediyor.

vanlyy bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bak bu akvaryumda 2 metre şerit led aydınlatma yapıyor 3 çipli olandan fikir versin sana.

9. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Yardımlarından ötürü çok teşekkür ederim abi. Çok sağol.

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Önemli değil, aynı şekilde çizdiğim gibi basit şekilde yanıyor. Şemaya falan gerek yok + - adaptöre bağla kapağa yapıştır gitsin. Hepsini bir anda alma önce beyaz al müsait olduğunda tamamlarsın renkleri ben öyle yaptım azar azar.

vanlyy bunu beğendi.
  11. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Ahmet silikonlu led bulamazsan yada pahalı ise.Top coat plastic beta 24 spray kullanabilirsin.İki kat uygularsan neme karşı korunmuş olur,ayrıca iç mekan ledleri daha fazla ışık verir.Silikonlu ledlerin üzerindeki kaplama ışığı kesiyor.Fiyatı 6 $
    pr_01_1528_max.jpg

vanlyy ve veysel bunu beğendi.
  12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bu ürünü iş yerinde ara ara kullanıyorum mükemmel bir ürün yağdan bile koruyor elektronik devreleri.

vanlyy bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu baya kullanışlı bir spreye benziyor. Yapışma hangi alanlara oluyor sadece plastik üzerine mi uygulanıyor. Yoksa ahşap, metal gibi yüzeylere de tutunabiliyor mu? Bu tip hareketsiz bir yüzeyde kullanmak istiyorum işe yarar mı acaba?

14. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Metal,kağıt,ahşap ve baskı devrelerde kullanılabiliyor.

halilkocan bunu beğendi.
  15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İyi oldu bir metal alanım vardı küçük, hareketsiz hafif nemden korumak istiyordum deneyeyim o zaman.
    Teşekkürler.

16. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Bu ürünü bende kullanıyorum çok sağlam bir malzeme. Fakat bitkili akvaryumlarda sizin kullanacağınız ledler in görsellikten öte size faydası olmaz boşuna masraf etmeyin derim. Çünkü Litre başına 1 w ışık gücünü şerit ledler le sağlayamazsınız. Onun yerine 3 adet Philips aquarella 10000k ve 2 adet aquasky (6500 K) 1 adet dayligt bu kombinasyon çok iyi sonuç verir.

vanlyy bunu beğendi.
  17. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Kapakta hem floresan yeri yok hemde çok alçak. Onun için şerit led kullanmak istedik. Kapak 1 metre ve burada dediğiniz flolardan en uzun olanı 60 cm ve tane adedi 17.500 tl. 90 cm olanı yok. böyle olunca daha her flodan iki adet almak zorunda kalınacak ki her yere eşit bir ışık dağılımı olsun.

Sayfayı Paylaş