1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bitkili akvaryum için acil yardım kafayı yiyorum şuan.

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde tembered tarafından 4 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    Arkadaşlar acil yardım lazım kafayı yiyeceğim ya çok şey okudum diye kafam karıştı yada beyin bedava...

Bir kaç sorum var.akvaryum takribi 70-80 lt olacak

1. arkadaşlar bitkili bir akvaryum kurmak istiyorum yanlız ben co2 işine hiç girmek istemiyorum bu neden ile forumdan okudum ve şu bitkileri co2 siz yetiştirebileceğimi anladım acaba doğrumu ilgili arkadaşların cevaplarını bekliyorum :saz,eledoa,subulata başka bitki kullanmayı düşünmüyorum şimdilik.

2.kum olarak siyah hagen kum ve bitki topragı tropica kullanacağım sadece yeterli olurmu buna ilaveten misket gübre ile takviye edeceğim.yeterli olurmu bu bitkilerin yaşamasına.

3.ışık olarak beyaz olacak o kesin ama her beyaz ışık işe yararmı florasanda beyaz mesala .?

4.ortaya birtane mango kökü koyacağım bu akvaryum suyuna etki yaparmı canlı doğuran akvryumu olacak suyu inceltir kalınlaştırır anlamıyorum onlardan ama balıklarıma zarar verirmi türü daha belirlemedim.muhtemel lepistes ,pilati,tetra,çöpçüler,vede vatoz.

5.dış filtre alamadığımdan dolayı iç filtre alacağım ısıtıcı 100w hava taşı ve hava motoru kullanacağım oksijen ihtiyacını karşılar diye tahmin ediyorum bunlar.

bu şekilde başlasam akvaryum beni yarı yolda bırakırmı ?bu akvaryuma tahmini 10 tane balık koymayı düşünüyorum bence yeterli ne fazla ne az diye düşünüyorum doğrumudur. ?

cevaparınızı bekliyorum şimdiden teşekürler.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: bitkili akvaryum için acil yardım kafayı yiyorum şuan.

Aydınlatma olarak, akvaryumun eni 60 cm nin üzerindeyse 3x18 watt T8 floresan kullanabilirsin. 1 Grolüx, 1 Aquastar, (10.000 kelvin) 1 Lüxlineplus. (6.500 kelvin)
    İleride bu bitkiler beni kesmiyor dersen 3x24 watt T5 kullanmanı öneririm.

Dış filtre alamıyorsan şelale filtre kullanman daha yerinde karar olur.

3. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

Cevabın için teşekürler, senin yazdığın yorumdan bu şekilde bir tank kura bilirimi çıkartıyorum. Doğrumudur acaba Co2 kullanmadan?

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Doğrudur...

5. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

çok teşekürler.

Sayfayı Paylaş