1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Akvaryum- Sizce Uygun mu

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 19 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Bitkili Akvaryum var benim 100.30.40(h) ölçülerinde. İnternetten yeni bitki sipariş vericem. 7 tür bitki. Akvaryumda 5litre lav kırığı,30 kg de dere kumu var.Tablet gübre olarak sera florette a sıvı gübre olarak sera florena var.Düzenli olarak kullanıyorum.Işık olarak 2x 25w gro-lux 1x 18 philips daylight 6400 kelvin var günde 4 saat yanıyor. Acaba yazıcağım bitkiler benim Bitkili Akvaryuma olur mu, sorun olmadan yaşabilirler mi?

1-Bocoba Monieri

2-Çam

3-Gül(Yerli)

4-Zeytin

5-Rotala macranda

6-İsoetes veleta

7-Hydrocotyle verticilatla

Türler bunlar sizce benim akvaryumuma göre uygunmu?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Bitkili Akvaryum- Sizce Uygun mu

Bocoba Monieri, sevdiği su sıcaklığı 21 derecedir, büyüme hızı zaten orta olan bitki, 26 derecelerde büyümesi durmaya yakın oluyor. Co2 zorunluluğu olmasa da, her bitki gibi Co2 verilirse, dahada gözel serpiliyor...

Rotala Macradra, oldukça ihtiyaçları fazla olup bakımı oldukça zordur. Co2, iyi bir taban, yüksek ışık ve micro besinler olmazsa olmazlarındandır...

İsoetes velata, kolay gibi görünsede, tabandan beslenen bir bitkidir.

Hydrocotyle verticillata, aslında bir su üstü bitkisidir, bu yüzden tabana ekildiğinde oldukça fazla ışığa ihtiyacı vardır ve çok zor bir türdür.

Diğer bitkiler, bakımı kolay ve gereksimleri az olan bitkilerdir...

3. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Bilmiyorum nasıl yapıcam.

4. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Ben kendi akvaryumumda 7 numarayı düzenli maden suyu ekleyerek güzel geişim gösterttim ama rotala red vardı bir türlü düzen tutturamadım macracanta daha kolay diye biliyorum 6 numarayı malesef deneme şansım olmadı ama taban bitkisi olupta az katkı isteyen bitki çok az vardır co2 için mayalı sistem yapabilirsiniz ama dikkat co2 fazla çözünürse su asidik olur ve balıklarınız ölür.ışıklandırmanız idare eder ama 2 +2+2 olarak birer saat arayla yakabilirsiniz..4 saat azdır

Sayfayı Paylaş