1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bitkili akvaryuma kaya koymak sakıncalımıdır.

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde tembered tarafından 13 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek
    1. Şimdi benim elimde hindistan cevizi torp u var 100 adet te misket gübre bu gübrelerden kaçını akvaryuma koyayım (en alta hindistan cevizi torpunu onun üzerine 10 cm aralıklarla misket gübreyi yerleştirip üzerini siyah hagen le kaplıyorum hagen konduk tan sonra dip kalınlığı 7-8 santim olacak bu sağlam bir dip yapısı olurmu yoksa başka ilaveler yapayımmı fazla zor bitkiler kullanmayacağım tankın dip ölçüsü 70x30) birde bitkileri tankı doldurup suyu beklettikten sonramı ekeyim yoksa şuan hemen ekleyeyimmi ? torpun üzerini akvaryumu bulandırmaması için tül ile kaplıyacağım doğru olurmu bu.

2.Bitkili akvaryuma kaya koymayı düşünüyorum 1-2 tane bu nasıl etki yapar akvaryumda 80 lt akvaryum.Suyu sertleştirir bitkileri öldürür diye bir yerde okudum doğrumudur bu .

2. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız
    Cevap: bitkili akvaryuma kaya koymak sakıncalımıdır.

Kaya koymanda bir sakınca goremedim ben koyular bilir dip icin ustadlar cwp vericeklerdir elbet

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Oluşturacağınız taban malzemesini bir kaç okuma ile buldunuz sanırım. Bu taban tecrübe isteyen ve salınım yapan bir yapıdadır. Suyu yumuşatmak ile beraber, suyun rengine de etki sağlayacaktır.

Bu yapıda bir taban yapmak ileride sorunlarıda beraberinde getirecektir. Bence daha profesyonel malzemeler ile ilerlemek, sizi sorunsuz bir tank oluşumuna götürecektir.

Kaya konusuna gelince, salınım yapmayan tüm kayaları ekleyebilirsiniz. Bunu da anlamak için koyacağınız kayayı asit testinden geçirmeniz, sağlıklı olur. Eğer kaya köpürüyorsa koymamalısınız.

4. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

Bu tabanı forumda araştırmalarım sonucu buldum nasıl bir taban yapmalıyım yani daha ne ekleyeyim veya neyi çıkarayım profesyonel derken neyi kast ediyorsunuz .

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hindistan cevizi torfu yerine, bitkili akvaryumlar için üretilmiş, bitki toprağı kullanırsanız ileriye dönük daha verimli bir taban oluşturmuş olursunuz...

6. tembered

tembered

İsim:
    hüseyin bilek

Cevap için teşekürler.

Sayfayı Paylaş