1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili akvaryuma kum onerisi

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde göker tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Arkadaslar merhaba 150*50*50 bir tankim var ve bitkili yapmak istiyorun buna ne kadar kum ve kum olarak ne gider ayrics gubre olayi hakkinda bilgi verirseniz sevinirim..simdiden iyi hobilet tesekkurler

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Jbl manado ve tetra initial sticks ile yapılan bir kurulumda, taban konusunda size zorluk çıkartacak hiçbir bitki olmaz.
    Önlerde 5 arkalarda 10cm kum yüksekliği olacak dersek 150*50*7.5=ortalama 56 lt-kg(manado da 1lt 1kg civarı geliyor) kuma ihtiyacınız olacak.

3. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Ben biraz acemiyimde o saydiklariniz kum markasimi yoksa gubremi ve ayrica dogrumu anlamisin 56 kg kummu almaliyim

4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Jbl manado kum markası. Tetra initial sticks de kumun altına gömeceğiniz sticks gübreler.
    önlerde 5 arkalarda 10cm kum olacak çekilde, 60 kg alırsanız arta döke yeter. Hem elinizde biraz yedek bulunması da tasarım için iyi olur. Başka eksiğiniz var mı?

5. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Audinlatmam t5 motor tetra 1200 bide isitocim var baska ne almaliyom peki

6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    İlk etapta gereken birşey yok. Co2 ekleyecek misiniz? High tech mi olacak lowtech mi ne tarz bitkiler balıklar edinmek istiyorsunuz.
    Kurulum için başka bir ihtiyacınız yok. İlerleyen zamanlarda 1 takım makas maşa alırsanız bitkilerle uğraşırken zorlanmazsınız.

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Öncelikle tankınız hatırı sayılır büyüklükte olduğundan aydınlatmanız nedir, nasıl bir tank kurmayı hedefliyorsunuz?

8. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Suanda co2dusunmuyorum kaan bey bitki olarakta cok zor bitkiler dusunmuyorum yani kendi capimda cok abartmadan biseyler yapmak istiyorum

9. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Murer aydinlatmam t5 3LU bana yeter diye dusunuyorun

10. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Aydınlatmayı imkan varsa 5, en kötü 4x54w yapın derim.

murer bunu beğendi.
  11. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Bu onerini dikkate alicam ayrica tetra 1200 almayi dusunuyorum ama tavsiye etmiyolar seninde fikirlerini alabilirmiyim kaan

13. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Birde arkadaslar hava motoru ve hava tasi almalimiyim

14. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hava motoru el altinda bulunsun ama kullanmayin.
    Tetra sans isi,cok saglam vir filtre de cikabilir, tamir ustune tamir gorup 5-6 gunde bir tamir de isteyebilir. Astro 2212 oneririm. bir adet de 2208 alirsaniz, Buyukte mekanik, ufakta biyolijik harika bir filtrasyonunuz olur.

15. göker

göker

İsim:
    göker yüzer
    Yani ikisni birliktemi kullanayim bu filtrelerin

Sayfayı Paylaş