1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili akvaryuma tür tavsiyesi

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde MertMurat tarafından 9 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. MertMurat

MertMurat

İsim:
    Murat
    Bitkili akvaryuma tür tavsiyesi yapabilirmisiniz
    suan 15 kiraz (akvaryumda bir sürü yavru kiraz var neonlar yiyor neonları cıkarttım)
    15 kristal karides (4 tane dogurmak üzere karides var bir tanesi yeni dogurdu)
    3 çöpcü
    10 tane karışık cüce vatoz
    4 katil salyangoz (ama pek katilliklerini göremedim istilacılar hızla ürüyorlar)
    2 midye

ve bolca bitki

daha cok orta ve üstte yuzecek karides yavrularını yemeyecek bir tür varmı acaba

labio ve makrakanta türleri karidesleri yermi

yorumlarıızı bekliyorum arkadaslar

2. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir
    Cevap: Bitkili akvaryuma tür tavsiyesi

Bol bitki varsa yenenler yensin kalan sağlar sizindir hızla ürerler. Neonları çıkarmışsanız hiç bir şey koyamazsınız o akvaryuma. Labio kiraz karidesi affetmez. Zaten büyüdükçe saldırganlaşıyor çoğusu. Makrakanta küçükken bile kiraz karidesi affetmez zaten ikiside taban balığı. Akvaryum hacminiz kaç litre? Akvaryuma 10 liralık java moss alırsanız yavru kiraz karidesleri örümceğin ağda dolaşma edası ile arasında dolaşır ve kiraz karidesi kaybınız olmaz.

3. MertMurat

MertMurat

İsim:
    Murat

Neonları cıkarttım evet moss var bol miktarda yanlız bı sıralar akvaryumdaki minik canlılara kafama takıldı gerci yok etmeye başladımda öldür ölüdür bitmiyor Planaria, flatworms , Copepods, Cyclops falan var

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Ben size salyangozları çıkarmanızı tavsiye ediyorum. İlerde başedemeye bilirsiniz. Salyangoz olarak elma salyangozunu tek geçerim. Karides konusunu jawamoss çözecektir. Hele bide jawafern bulabilirseniz süper olur. Canlı tavsiyesi cimbom plati tavsiye ederim. :)

5. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Ben endler akvaryumumda ve lepistes akvaryumumda karides besliyorum ve hiç aksilik olmadı, karidesler sürekli ürüyorlar (kiraz). Akvaryumlarda cüce vatozlar da var.

Denemedim ama, labeo ve makrakantalar karidesleri yiyebilirler.

Sayfayı Paylaş