1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili akvaryumda aşırı aydınlatma

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde hasanaytekin tarafından 14 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Sorum süre olarak değil toplam kelvin bazında. Sağlam bir taban, yeterli gübre ve co2 ile sorun oluşur mu? Aydınlatma kademeli olarak arttırılacak.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hasan sormak istediğiğini anladığım kadarı ile, 8-10 saat yakacağına, 6-7 saat yakarsın.

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Peki C02 olmazsa olmaz mı ? Yani olurda yavaş mı gelişme olur? Ben tabanı glosso ile kaplı bir tank istiyorum diyelim. Ortada güzel bir kaya olacak, sadelikten yanayım. C02 olmazsa olmaz mı?

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Glossotigma, Parvula, Cuba, Marsilia, bunlar aklıma gelenler. Çoğu taban bitkisini yapamazsın, Co2'siz Erman.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bİde tüp mü alacaz abi :D Aygaz olmaz mı :F Ciddi ciddi bu bahara yapıyorum bitkiliyi. Toparlıyorum kendimi, önce bikili sonra mavi nirvanaya ereceğim işallah :heyo:

6. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    DIY CO2 e devam ERMAN hocam. Önce tecrübe sonra tüp derim ben ;)

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Hasanın konuyu bulandıracağız ama, DIY da tehlikeli be kardeşim. Yapımı kolay tamam da, her gece ben o şişeyi dışarı çıkarmakla mı uğraşıcam? Olur olmaz demiyorum ama, ne bileyim.

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Karar vermen gerekiryor Erman, yüksek teknolojimi, ilkel teknolojimi?:F

Ne o öyle yaaa, plastik şişeler, evin ortasında, birde patladığını düşün varyaaaaaaa, düşünme.:D

9. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Arkadaşlar 200 LT malawi tankını bu hafta sonu bitkiliye çeviriyorum. 100 x 40 led kapak yapacağım. Anlatmak istediğim şey aşırı aydınlık olursa bitkilerde olumlu olmasından çok olumsuzluk çıkar mı?

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Diğer armatürde kullandığın renk kombinasyonunu kullandığın sürece, hiç bir şey olmaz. İlk mesajımda da yazdım, ışık kuvvetli gelse de, 10 saat yerine 6 saat yakarsın Hasan....

Sayfayı Paylaş