1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili akvaryumum-yeni dizayn

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde sonmohikanx tarafından 1 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan
    Şubat ayında kurdugum bu tankda ne yaptıysam bir türlü bitkilerden randıman alamadım. Bir tesadüf eseri bitki üreticisi bir arkadaşla tanıştım ve onun tavsiyelerine uydum. Ondan aldığım bir kaç bitki ve misket gübreleri de ilave ettikden sonra oldukça sağlıklı ve güzel görünümlü bir tanka sahip oldum. Kısaca anlatmak gerekirse bana tavsiyeleri şöyle önce tankı komple bozdum yeniden kurdum. Tabana torf. Onun üstüne elimde bulunan aquaclay. Üstüne misket gübre. En üste de hagen siyah kum dizdim. Bitkilerimi ektim. Misket gübreden hariç hiç bir gübre kullanmıyorum. Mayalı sistem karbondioksiti iç filtrenin ucunu kendim yaptığım karıştırıcı ile veriyorum. 1 tane gralüx. 4 tane cool dayliht olmak üzere 5 adet 14 watt t5 ,6500 kelvin florasan kullanıyorum günde ortalma 8 saat kadar yanıyor. Haftada bir % 20 su değişimi yapıyorum. Üç ay gibi bir zamanda bu görüntüye ulaştım. Kendi düşünceme göre başarılı bir tank oldugunu düşünüyorum. Tabiki bu işin ustalarının olumlu veya olumsuz yorumlarını ve tavsiyelerini beklerim.

NOT:Resimleri 600x800 ölçülerinde yükleme istedim ama maximum kayıt hafızasını aşıyor diye hata verdi.Nasıl yükleyeceğim yarndımcı olursanız sevinirim

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Bitkili akvaryumum-yeni dizayn

Konuyla ilgili özel mesaj attım.

Sayfayı Paylaş