1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Akvaryumum.

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Akvaryum Boyutu: 50*35*35 61 lt
    Filtrasyon: Sunsun filtre - Boyu şelale filtre
    Kullanılar Katkılar: Sera Aquatan.
    Kullanılan Yemler: Sera Süper forte, Tropical Tubivit.
    İçindeki Canlılar: 6 adet Neon - 2 adet dişi alman lepistes - 60-70 adet Alman lepistes yavrusu - 1 adet elma salyangozu
    İçindeki Bitkiler: Cabomba 15 kök - Saz 10 kök - Gül 7-8 kök - Anubias 4 adet büyük 1 adet küçük.
    1-2 Hafta Sonra Alınacak Canlılar: 8-10 adet Neon - 2 erkek 5-6 dişi alman lepistes - Elma salyangozları - karides ve corydoras türleri.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Bitkiler için Volkan (Volkantr34) Abime çok teşekkür ederin. :) Perşembe Günü hagen siyah kum ve Floresan alıcam.

2. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Bitkili Akvaryumum.

Tebrik ederim Yavuz.
    Çok hoşuma gitti anlıyorsun bu işten(pro) :D Bitkilerde güzelmiş belli Volkan abinin gönderdiği smiley18.gif

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bitkili Akvaryumum.

Teşekkürler Kubilay.

Sanada kurarız böyle bir tane. :D Volkan abim sağolsun bitkileri zaten harika kendiside bambaşka biri sağolsun. :)

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bitkili Akvaryumum.

Yavuzcum tankının dizaynı gerçekten çok güzel olmuş.. Zevkli bir dizayn tebrik ederim.. Ama bitkilerin adapte olması ve kendini toparlaması için 1-2 haftaya ihtiyacı var.. Ondan sonra çok daha güzel olacak.. Eline emeğine sağlık.. em34:

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bitkili Akvaryumum.

Bravo Yavuz kutlarım kardeşim. em34: em34: em34:

Bir kaç detay var, ama söylemeyeceğim, çok önemli şeyler değil sadece göze hitap etmiyor. Sen bunuda başarırsın göreyim seni..

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bitkili Akvaryumum.

Teşekkürler Volkan abi, evet dizayn yapmak için baya bir uğraştım ve bu dizayn aklıma geldi. :) Bitkiler biraz daha toparlarsa bencede güzel olucaklar. Teşekkürler Volkan abi, beğendiğine sevindim. :)

Teşekkürler Murat hocam, o detaylar nelerdir? İnşallah hocam başarıcam, güzel bir bitki akvaryumu için akvaryum yaptırmayı düşünüyorum. 55*50*40.

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bitkili Akvaryumum.

Eee nerde kaldı o zaman, mesaj attıktan sonra buraya yazardım. Kendin bul Yavuz'cuğum kendin.
    Al bir tanesini söyleyeyim. Filtreninm emiş borusunu arkaya alarak uzun bitker ile gizle....

Birde resim upload etmeyi öğrensen, süper olacak. 640x480 yükleyeceksin. Açılmıyor konu.....

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bitkili Akvaryumum.

Murat hocam öyle yapıncada, bitkileri çekiyor. Upload ederim hocam kusura bakmayın.

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bitkili Akvaryumum.

Çekmez Yavuz'cuğum çekmez merak etme.

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bitkili Akvaryumum.

Tamam o zaman sunsun'u kayaların arkasına çekerim orda görünmez heralde. Sağ taraftaki kayanın arkasınd koyucam.

11. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Bitkili Akvaryumum.

Oldukça hoş görünüyor Yavuz. Tebrik ederim. :)

Test kiti var mı elinde? Varsa eğer su değerlerinide öğrenmek isterim bir süre sonra. :)

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bitkili Akvaryumum.

Teşekkürler Türker hocam, dükkandan alırım sorun diğil, ama hangi testi yapayım? Nitrat, pH vs hangisi?

13. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Bitkili Akvaryumum.

Gerek kalmadı teste Yavuzcuğum. :F

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bitkili Akvaryumum.

Aynen bencede kalmadı. :D :D :F

15. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bitkili Akvaryumum.

Türker - Yavuz siz neler kaynatıyosunuz anlatın bakiyim , Türker neye koptu anlamadım :D Bu arada Yavuzcum akvaryumun uzunluğu niye 55 ? 65 cm olsun baride florasanın boyunu kurtar bari.. 65u-50y-40e olursa daha iyi olur.. 40 cm yükseklik az gelir.. Kum koyduğunu düşünürsek 10 cm civarı falan geriyede üstten 3 cm su payı bıraksak 27 cm kalır oda göze hoş gelmez.. Bunlarıda hesaba katmayı unutma..

Bu arada Murat abiye katılmadan edemeyeceğim.Şu fotoğraflarınızı upload ederken 640*480 yada 800*600'ü seçin.. Bu şekilde açmak gerçekten işkence oluyor..

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bitkili Akvaryumum.

Bana dedi Türker abi, test yaptınmı kayalar üstünde filan dedi bende yaptım dedim bu kadar. :D Volkan abi akvaryumun 55u*40g*50y yapıcam. 60 cm floresanlar sorun olmaz heralde. Birde güzel bir taç yapımca süper olur. :cicek: :) Volkan abi 65 yapsam olmaz olurda yer yok. :D

17. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bitkili Akvaryumum.

Yazarken aklıma geldi aslında yeri yok galiba diye ama silmeye üşendim. :) İyi hadi bakalım..

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bitkili Akvaryumum.

Valla yerim olsa varya evin her tarafına 3 er akvaryum holede kare büyük bir akvaryum salonada 200*80*100 lük bir akvaryum orta kımsa her taraftan görünür şekilde süper olurdu valla. :F

19. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Bitkili Akvaryumum.

İyi ki yerin yok Yavuz. :F

20. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bitkili Akvaryumum.

Olsun isterdim ama bakalım, Muğladaki yazlıkta bir odayı full akvaryum yapmayı planlıyoruz. :D

Sayfayı Paylaş