1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Akvaryumum

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde kasim1986 tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. kasim1986

kasim1986

İsim:
    KASIM YAVUZKURT
    Aşağıda resimlerini paylasacagim akvayumum sehrimde adam akilli bitki bulamadigimdan bulduklarimda fahiş fiyatlar istedigindan tam olarak dizayn edilemedi bitkili akvarumda ilk tecrübem olacagı icinde birkaç hatam olabilir. Üstadlarim görüşlerini belirtirse ona gore devam edeceğim yapılandirmaya.

OLCULER-KAPASITE
    90~50~50 - 225 LT

EKIPMANLAR
    saatte 1000lt devirli lifetech dis filtre
    200w atman isitici
    atman hava motoru ve 80cm havatasi

ISIKLANDIRMA
    3 adeet gun isigi 25w florosan
    1 adet pembe 25w florosan
    isiklandirmada kullanilan florosanlarin tam isimlerini bilmiyorum o yuzden renk ve woltajlarini yazdim

ZEMIN
    3cm dere cakili
    5cm aquaclay

CANLILAR
    4e 6d lepistes
    50 100 arasi degisik boylarda yavru
    1 e 1 d cuce vatos
    1 e 1 d kiraz karides
    2 adet tatli su midyesi
    2 adet elma salyangozu

BITKILER
    GUL
    CINAR
    TILKI KUYRUGU
    2 ADETDE ISMINI BILMEDIGIM BITKI

AYDINLATMA
    08.00-20.00 arasi 12 saat acik

GUBRELEME VE CO2
    simdilik dusunmuyorum

AKVARYUM GECMISI
    KURULUM 20.09.2010
    CANLI EKLENMESI 01.10.2010
    BITKI EKLENMESI 03.10.2010

FOTOGRAFLAR

3533.jpg 3543.jpg

3550.jpg 3555.jpg

3572.jpg 3579.jpg

3582.jpg 3596.jpg

3602.jpg Eki Görüntüle 327

Eki Görüntüle 324 Eki Görüntüle 325

Eki Görüntüle 326 Eki Görüntüle 328

Ekli Dosyalar:

• 3609.jpg
      3609.jpg
      Dosya Boyutu:
      20,6 KB
      Görüntüleme:
      391
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoşgeldiniz öncelikle aramıza.

Maşallah. :nazar: Su berrak ve arka fon yakışmış.Henüz bitki yükü fazla değil ancak akvaryumun önü açık görünüyor. Mercan kayası bitkili akvaryum kavramına ve görünümüne pek gitmemiş gibi duruyor ama siz istedikten sonra sorun yok. Tabi malesef ilerleyen günlerde aynı güzelliğinde kalmıyor yosun kapladığından dolayı. Aydınlatması da gayet güzel görünüyor akvaryumun.

Bitki konusunda hakim arkadaşlar daha net yorumlar yapacaktır.

kasim1986 bunu beğendi.
  3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Aramıza hoş geldiniz öncelik ile.

Su pıprıl pırıl, Maaşallah.:nazar:

Zemin güzel olmuş, bitki yoğunluğunda misket gübre takviyesi ile dahada başarılı olacaktır. Bitkileri aldığınız yerde ışık yetersiz kalmış sanırım, Çınar'lar, boyuna uzamış, Gül'ler ise kızarmamış. Çınar'ları sürgün verdiği yerden kırıp tekrar dikerseniz, tabana aydınlatmanın kuvveti ile daha güzel yayılma yapar.

Öndeki ismini bilmediğiniz bitkilerin resimlerden ne olduğunu çıkartamadım, yakın çekimler olursa yardımcı olmaya çalışırım. Gördüğüm kadarı ile Hemianthus Micranthemoides'e benzettim, yalyor olabilirim.

Bulunduğunuz bölgeden ziyade, platformları kovalarsanız, bitki bulma konusunda yardımı dokunacaktır.

YIKIKTEMO ve kasim1986 bunu beğendi.
  4. kasim1986

kasim1986

İsim:
    KASIM YAVUZKURT
    Tesekkürler üstadim yorumunuz icin. Mercan kayalarını eşim çok sevdigi icin tutuyorum. Gitmediinin farkındayım ama malum akvaryum hatun rizasi olmadan tutulmuyor hele ki isyerinde.

5. kasim1986

kasim1986

İsim:
    KASIM YAVUZKURT

Üstadım bitkileri aldiğım yerde zerleri sakal yosunu kaplı cürümeye baslamis halde idi salyangoz karides ve cüce vatoz sayesinde temizlendiler köşeye alma sebebimde yavru yükünün fazla olması idi budayarak iç kesimlere kaydiracağım. Güller aldigimda yemyesildi uc kisimlar hafifden kizarmaya basladi devami nasil olur bilemem ilerleyen gunlerde görecegiz yakın cekim bitki fotolarını da size ekleyecegim ilerki günlerde teşekkürler. yorumunuz icin

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Kasım bey aramıza hoşgeldiniz.. Akvaryumunuz berraklığı ile göze hoş gözüküyor ama ne yapıp edip yengeyi kandırıp o taş ve mercanı çıkartabilirseniz çok daha güzel olur.Hadi çıkaramıyorsunuz arkalara koyun bari.. Aydınlatmanızı güçlendirip , sıvı gübre teminine başlayıp bitki çeşitliliğinizi artırdığınızda tankınızdan daha fazla zevk alacaksınız.. Derinliğinizin 50 olması çok güzel.. Çeşit çeşit bitki yerleştirip güzel bir kontrast ve derinlik algısı oluşturabilirsiniz..

Aramıza hoşgeldiniz tekrardan :)

kasim1986 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. kasim1986

kasim1986

İsim:
    KASIM YAVUZKURT
    Teşekkürler yorum icin. Üstümüzdeki acemilik safhasini atlattikdan sonra degişik düzenlemelere gececeğim. Bitkiler az yoğunlastikdan sonra söküm dikim işlemiyle de yer degisikliklerini yapicam. Hatunu da ikna ettim sayilir biraz daha bitki bulunca cikart dedi :D

Sayfayı Paylaş