1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde T3kniker tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Arkadaşlar farklı bir bitkili akvaryumumla karşınızdayım...

Boyut (cm): 85x40x50(h)
    Kapasite (litre): 170
    Canlılar: Mavi İnci Karides (Blue Pearl Shrimp) ve Katil Salyangoz (Anentome Helena) başka canlılar da ekleme niyetim var.En kısa zamanda...
    Malzemeler: Şelale Filtre - 100W'lık Isıtıcı - 4 Adet 18W'lık Florosan (1 Grolüx Day Light - 3 Osram)

Akvaryum Bakımı: Haftalık %10-15 Su Değişimi

Kullanılan Yemler: -

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: -

Bu tankım daha önce kiraz karideslerime ev sahipliği yapıyordu.Yaklaşık 1 ay önce Timur Eker Hocamın gönderdiği mavi inci karideslerden sonra kirazları çıkarttım.Timur hocaya burdan bir kez daha teşekkür ediyorum.Yakın zamanda balık ekleme niyetim var Yorumlarınızı bekliyorum...

reis, murer ve Heliak bunu beğendi.
  2. Heliak

Heliak

Cevap: Bitkili Akvaryumum

Öncelikle akvaryumunuz hayırlı olsun :)
    Ortada duran boruyu köşelere felan çekerseniz daha güzel durur akvaryumunuz.

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hayırlı olsun kurulumun Murat hocam.
    Tabanda bazaltmı hagen mi kullandın, herkes aquaclayi altta kullanır sen üste sermişsin, özel bir nedenimi var? Hemianthus Micranthemodies'leri tutturana kadar da çıldırmışsındır.:)

Ortadaki kütüğüde çok beğendim, üzerini mooslar kapladığında daha da şık olacak.

4. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Anıl kardeşim ve Murat Hocam teşekkür ederim yorumlarınız için.Anıl gibi şelale filtrenin borusunu kenara alıcam.Görüntüyü bozuyor.Murat Hocam alttaki kum bu bildiğimiz vitasand siyah kumdan.:)Hocam kurulumlarda aquaclayı alta da koyan var üstede.Ama ben bu sefer çoğunluğun tersini yapıyım dedim.Sonuçları bekliyip görücez.:)))Hocam zaten Hemianthus ve marseliaları sormayın tutturuna kadar anam ağladı.Gerçi halen arada yüzen marselialardan görüyorum.Mosslar bir uzasalar harika olacak manzara açısından...

Heliak ve murer bunu beğendi.
  5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Valla dikkat etmemiştim Marselia'lara, şimdi gördüm.:D Erken değil mi Marselia için?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun Murat. İnşallah sağlıkla gelişir bitkiler. Kütük çok güzel cinsi nedir, çürümesin akvaryumda ?

7. Heliak

Heliak

Birde arka fonu hallederseniz bitkiler büyüdüklerinden akvaryum tadından yenmez :) Ortadaki kök ayrı bir hava katmış, çok güzel duruyor :nazar:
    Arka fonu düz renk yapabilirsiniz. Siyah, lacivert gibi renkler kullanabilirsiniz. Eğer çıkardığınızda tekrar fon yapıştırma gibi bir sıkıntınız olursa benim gibi boş bırakın.

8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Hayırlı olsun. Gayet güzel görünüyor. Umarım istenilen düzeye gelir. Hemianthus'lar benim gönderdiklerim mi?

9. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Üstadlar hepinize yorumlarınız ve görüşleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim...
    Evet Hasan hocam.Senin gönderdiklerin çok teşekkür ederim.
    Üstadlar kütüğün cinsi Yati kökü.Umarım çürüme göstermez.Daha öncede uzun süre kullandım çürüme olmadı.Arka fon devamlı kalkıyor rutubetten kaynaklı.Olmadı sökebilirim...

Sayfayı Paylaş