1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili akvaryumum

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde MertMurat tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. MertMurat

MertMurat

İsim:
    Murat
    75x45x35 Boyutlarında
    dipte yaklaşık 2 cm torf
    üstüne 5cm kadar dere kumu
    1-2 cm kadar lav taşı
    Dia 825 Dış Filtre
    60 cm lik 2 tane t5 gro lüx 28+28 W
    45 cm lik daylightstar 2 tane 15 w + 15 w
    60 cm lık 18 w daylight
    1 dipte dalgıc florasan daylight
    1 dipte mavi florasan

Günlük buharlaşarak eksilen suyu tamamlama
    5 günde bir %5 dip çekimi
    Aylık Misket gübre kullanımı
    haftalık PH ölçümü
    haftalık 200ml maden suyu

Şimdilik bu kadar resim ilerde eklenecektir

2. taygun

taygun Guest

Cevap: Bitkili akvaryumum

Merhaba Murat Bey,

Başlnagıç için kötü değil. Kök çok güzel. Eskimeye yüz tutunca daha da güzel olacak. Şimdi fazla temiz üzeri.

Bir konuda tavsiyem olacak, aynı tip bitkileri bir araya getirirsen görüntüde zenginlik yaratırsın. Bu şekilde herşey içiiçe geçmiş gibi görünüyor.

Sağlıcakla,

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mrb Murat bey;

Tamer abinin dediği gibi bitkiler biraz karışık şekilde dikilmiş,bitki dizilişlerinde aynı bitkileri bir arada ve uzun olanlar, kısalar arkadan öne doğru dikilirse daha güzel duracaktır.Birde düz siyah fon kullanırsanız akvaryum içinde derinlik artmış olacak ve dekor ve bitkiler daha ön plana çıkacaktır. Verdiğim linkte bir çok bitkili kurulum mevcut size fikir vermesi açısından göz atmanızda fayda var.

Portal Peyzaj Atölyesi

4. MertMurat

MertMurat

İsim:
    Murat

Ben bilerek böyle yaptım aynı şeyleri bir yere'de topladım hiçde dogal olmadı boyle karışık olunca daha dogal bir görünüm oldu. Fakat bazı bitkiler aşırı büyüdüler mecburen onları toplu bir şekilde tek noktaya koyacagım örnegin tilki kuyrugu aşırı boy verdiler. Zaten çok fazla çeşit yok zemini yavaş yavaş değiştirip dip bitkisi planlıyorum o yüzden nasıl olsa bir düzene girecek ister istemez.Yorumlarınız için teşekkür ederim.

cirol bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş