1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili akvaryumumdaki değişiklikler. ! ( Resimli )

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 12 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar bitkili akvaryumumdaki gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyorum .İlk kurulum ki günle bu günü karşılaştıralım . ? :)

Tank : 70 35 25 ( 61 litre )
    Taban : 6 kilo hagen
    Aydınlatma : 2 adet t 8 ev floresanı.
    Canlılar : 15 lepistes 5 erkek 10 dişi ,ve 15 yavru lepistes
    15 neon
    Bitkiler : saz ve gül ( Onur hocamın hediyeleri ) Teşekkürler

Bu ilk günkü kurulum.

Uploaded with ImageShack.us

Bunlarda güller

Bunlarda güllerimdeki değişiklikler

Buda şuanki hali

Yorumları bekliyorum .

YIKIKTEMO ve Heliak bunu beğendi.
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Bitkili akvaryumumdaki değişiklikler. ! ( Resimli )

Güzel olmuş Kerem, ellerine sağlık.

İlk kurulan bitki akvaryumları göze hoş görünmese de, çok kısa sürede bitkiler geliştikçe daha da güzel oluyorlar.

kerem11 bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Güzel iş çıkarmışsın Kerem tebrikler. Gelişim olduğunda daha da güzel olacak inşallah. Sade ve duru bir havası var ama bir arka fon lazım sanki.

kerem11 bunu beğendi.
  4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Daha yeni kurulu bir tank ve bitkilerin adaptasyon sürecinde olmasından dolayı bir ilerleme bekleme Kerem kardeş.. Ben önce ki ve sonra ki halinde eklediğin taşlar ve filtrenin altına saklanan neon'lardan başka birşey göremedim.. :ay: Sazların çürüyebilirler , sakın çürüdü falan diye çıkarayım atayım deme , bırak sadece kökü kalsın.. Onlar ordan hayata tutunur devam ederler.. Senin sazlarda bayılmaya başlamışlar gördüğüm kadarıyla o sebepten önceden söyliyim dedim.. Standart evreler yani panik yok :) Murat abinin dediği gibi bitkili akvaryumun ilk evreleri çok zevk vermez daha sonrası insanı cezbeder..

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Neonlar fotonun çekildiğini gün gelmişlerdi.Şimdi ise neonların akvaryumun her tarafında geziyorlar. Sazlarımdan çürümeyenlerde var tabiki ayrıyetten kök çıkaranlarda var ama çürüyenlerde var yaprakları sazlarımın dallarını suyun üstünden topluyorum. :( Güllerim acayip uzama oldu suyun seviyesine kadar çıktılar ve ben bunları budayacakmıyım .?

6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Hocam arka fon olarak 2 adet siyah ve mavi fon kartonu aldım .Mavi olanı kullandım .Kum hagen ve siyah olduğu için akvaryum kap karanlık oldu . :D Taban bitkileri aramaktayım.Çim gibi bitkiler varmış bunlardan temin edebilirsem komple tabanı yeşertmek istiyorum.

Sayfayı Paylaş