1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili büyük

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde hasan taha tarafından 11 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. hasan taha

hasan taha

Arkadaşlar ben bugünlerde deniz akvaryumuna merak aldım ama bir akvaryum buldum yaklaşık 400 litre deniz akvaryum kurmak istesem bu süreci malzeme tamamla süreci 6 ay olur ben eğer nasıl yapacağımı söylersiniz Bitkili akvaryumu düşünebilirim düzgün 300 lira lik bir dış filtre falan aldık saymak benim aklıma takilanlar c02 tüpü güvenliği ve nerede doldurulusu 2. Akvaryumun çok fazla Bitkili olmasını istiyorum acayip uzun manzaralı bir bitkiler ve bitkilerin dizaynı ama bakıyorum konulara 10 20 bitki var sade bişey yok acaba sebebi nelerdir

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hasan her mesajında karar değiştiriyorsun 40 lt. deniz akvaryumundan başladın 400 lt. bitkiliye döndü :) Net kararını ver onun üzerinde tavsiyelerde bulunalım ;)

3. hasan taha

hasan taha

Mesut abi arkadaştan bir akvaryum buldum da ondan dolayı 60 50 50 deniz akvaryumunda kararlıyım dönmek yok. :D

helios2007 bunu beğendi.
  4. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Hasan kardeşim,

Eğer bilgilerin yanlış değilse yaşın 14... Kardeş dediğin kişi(Mesut Bey) 36 yaşında...Kendi adıma, hitap şeklinden rahatsız hissettim kendimi,bu sebebten yazıyorum.

Senden(tüm forum kullanıcılarından) ricam; forum içinde birbirimize soru sorarken, birbirimize karşı biraz daha duyarlı&saygılı olalım.

veysel, MESUT_KERİM ve Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen abi saygısızlığa aramızda benimde tahammülüm yok.
    Bunlar gitsin kumda top oynasınlar yada yazarken daha dikkatli olsunlar...temo15 :portaliseviyoruz:

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Konuyu duzeltmeden sonra gördüm ki zaten saolsun arkadaşlar gerekli uyarıyı yapmışlar
    Hasan ABİ daha dikkatli lutfen ;)

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  7. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Teşekkür ederim Hasan..Gelelim soruna. 60 50 50 benzeri için bende araştırma yaptım... Sana maliyetler

Lokasyonun gereği ikinci el akvaryum alsanda pahalıya gelicektir. Sana özelden bir link atıcam.. Ankarada bir arkadaş istediğin ölçülere yakın sıfır (ps+ışık+dalga motoru) komple tank satıyor. Fiyat 400 tl' idi.

Arkadaştan akvaryum alacaksan

1. PS alıcaksın weipro sa-2011 protein skimmer vb (80tl)
    2. Dalga motoru alıcaksın(20-50tl arası)
    3. 5-6 kg Kum alıcaksın (35tl)
    4. Işık alacaksın(Forumda 2 el armatürler yada zetlight ışıklar mevcut(100-500 tl arası)
    5. Mobilya konusu sana kalmış ama MDF yaptırmayı unutma

Ben sump yaptırıcam diyorsan ki bence yaptırma(maaliyet) min 200-500 tl arasında ps alman lazım

Saygılar

Alparslan ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  8. hasan taha

hasan taha

Çok teşekkürler hep böyle bir cevap arıyordum çok sağ ol.

Baktım o ilana adam kargo gönderimi yaparsa düşünüyorum.

9. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Hasan,

Forum Üyelerinden Veysel Bey benzer bir bütçe yapmıştı sana ;).. Sen ilan sahibi ile konuş koysun bir otobüse al gitsin...tam senlik tank herseyi var..

10. hasan taha

hasan taha

Abi bi özelden bi burdan tuhaf oluyo ama o yazdığı bu kadar net değildi sanki.

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Senin tüm mesajlarında ampul yanıyor, dikkatini çekti mi?

12. hasan taha

hasan taha

Evet neden?

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

14. helios2007

helios2007

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Güneş Erol
    Türkçe kurallarına uymadığımızda o uyarı yanıp sönüyor :)

Sayfayı Paylaş