1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili canlıdoğuran (sorularım var)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Ümit Turhan tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Ümit Turhan

Ümit Turhan

İsim:
    Ümit Turhan
    DSC_0010.jpg temo11 DSC_0007.jpg temo11 DSC_0009.jpg temo11 DSC_0008.jpg temo11 :portaliseviyoruz:

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay falan oldu akvaryumu kuralı ve bazı sorularım olacak size yardımcı olursanız sevinirim.
    1.İç filtre kullanıyorum şu an fakat akıntı çok oluyor bitkili yapacağım için dış filtre alayım diyorum 90 litrede dış filtre olurmu.
    2.Akvaryumun içinde kılıç ve tetra düşünüyorum dış filtre oksijen ihtiyacını karşılıyormu çünkü iç ve dış filtreyi bir arada kullanmak istemiyorum.
    3.Aydınlatmam toplamda 38 watt yapıyor grolüx ve daylıght var.Günde 8 saat çalışıyor.Kütüğe moss sarmayı düşünüyorum bu ışık yeterlimidir.cO2 kullanmayacağım sadece sıvı gübre.
    4.6 aydır kullanmadıgım ama iyi muhavaza edilmiş yem ve sıvı gubre var bozulma gibi bir durum olmuşmudur.
    5. Zeminde sadece hagen kum var misket gübre koysam olurmu kumla birdaha uğraşmak istemiyorum bitki kumu falan.

Ekli Dosyalar:

Alparslan bunu beğendi.
  2. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    1. Dış filtre olur hatta dahada iyi olur.
    2.oksijen ihtiyacını karşılar tek başına kullanabilirsiniz.
    3. Moss için ışık bence yeterlidir, eğer yetmezse bir adet daha ekleyebilirsiniz.
    4. Iyi muhafaza edildiyse sorun olmaz diye düşünüyorum.
    5. Bitki kumuna gerek yok, misket gübre yeterli gelir. Zaten low-tech olacak sanırım.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir …

Alparslan ve Ümit Turhan bunu beğendi.
  3. Ümit Turhan

Ümit Turhan

İsim:
    Ümit Turhan
    Cevabınız için çok teşekkür ederim tek tek cevap vermişsiniz.Gerçekten içim rahatladı şu an.Sizin gibi deneyimli arkadaşlarda bilgi alıp ilerlemek akvaryumum için büyük artılar sağlayacak.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  4. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bitkilerinizide biraz çoğalırsanız hem görsellik hemde yavru saklanması açısından daha sağlıklı olabilir.

5. Ümit Turhan

Ümit Turhan

İsim:
    Ümit Turhan
    Dış filtre ve misket gübre aldıktan sonra gerekli olan bitkili ortamı sağlamaya çalışacağım.Fotolarını paylaşırım.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel bir bitkili olacak...:nazar:

m.avcıoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş