1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Ciklet Akvaryumu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde hasanacar tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Ciklet türlerinin bitkileri tarumar ettiği bilindik bir şey. Hem ciklet hem de bitkili akvaryum sahibi biri olarak ikisinin bir arada olmasını temenni ederdim.

Peki bu duruma bir çözüm bulabilir miyiz? Elbette bulamayız. Yaratılışları itibiriyle cikletlerin durumu bu. Ancak bazı bitkileri ciklet akvaryumlarında bulundurabiliriz.

Bu başlık altında bitki uzmanı arkadaşlar hangi bitkilerin ne şekilde ciklet akvaryumlarında yerlerini alabileceğini yazarsa memnun olurum.

Lucky Bamboo
    Bir saksı içinde iri taşlarla kök kısmına ulaşım engellenerek ciklet akvaryumuna koyulabilir.

Zihni Sinir Proje
    Ön ve arka cama paralel bir cam monte edilerek ve delikler açılarak arkaplandaki bölümde bitki yetiştirilebilir.

Başka çözüm öneren burda:gif

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Bitkili Ciklet Akvaryumu

İlginç bir konu. Takipçisiyim konunun. Bakalım neler yazılıp çizilecek. Merakla bekliyorum.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bitkili Ciklet Akvaryumu

Bazı bitkilerin misina ile dibe sabitlendiğini duymuştum. Bu bitkiler cıchlıd akvaryumlarında olabilir.

Ama en merak ettiğim taraf,zihni sinir projeleri. :) Bakalım neler çıkacak ortaya. :)

Sayfayı Paylaş