1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili lepistes akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde İsa1975 tarafından 12 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. İsa1975

İsa1975

İsim:
    isa
    [video=youtube;Xmlj7EFl-dI]http://www.youtube.com/watch?v=Xmlj7EFl-dI[/video]

Akvaryumumda lepistes, Kiraz karides, Java moss, Elma salyangozu Bulunmakta.
    40 lt civarı bir akvaryum
    Yaklaşık 2 yıl evvel ana akvaryumum patlamış içersindeki balıkları akvaryumcuya vermek zorunda kalmıştım bu akvaryumda ise anneleri ölmüş olan yavru lepisteslerim vardı ve bir pet bardak kadar aldığım java moslarımı bir kovada haftada 2-3 gün su değişimi ile bu hale getirdim. Bunun hariçinde hiç vitamin vs vermedim. Kovadan aldığım mosslarımı kısım kısım akvaryuma ilave ettim. Akvaryumdaki balık popilasyonu da artınca moslar co2 ihtiyacını balıklardan giderdikleri için gelişmeleri hızlanıp renkleri düzeldi balıklarsa istedikleri sitressiz ortamı mosslardan elde etmeye başladılar. Artık çok nadir hastalık ve neredeyse 6 ayda bir ölümle ile karşılaşıyorum. Ölümlerin çoğu filtrenin vs arkasına sıkışma gibi olmadık kazalardan meydana geliyor.

Bu arada ilk başta gördüğünüz komando çöpçümün üst yüzgeci acayip bir uzunluğa sahip ve hatta bazan kopuyor ve yeniden uzuyor bu normal mi ?

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: Bitkili lepistes akvaryumum

Maşallah İsa....Emeğine sağlık

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Maşallah Eline emeğine sağlık Balıklar Mükemmel :nazar:

4. İsa1975

İsa1975

İsim:
    isa

[​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG]
    [​IMG][/URL][/IMG]
    bunlarda resimleri

5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Maşallah İsa abi.Çok güzel lepistesler.Renklerida cap canlı.:)Ellerine sağlıkem34:

6. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Maşallah İsa abi.. Çok güzel ve saglıklı gözüküyorlar..

Sayfayı Paylaş