1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Low Tech Karides akvaryumu Kurulum !

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde oday tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. oday

oday

İsim:
    Bülent Öztel
    Evde boş duran akvaryumu neyapayım ne besliyeyim derken,karides akvaryumu kurmaya karar verdim.Ve maltepede aldığım karideslerle kurduğum akvaryumu sizlerle paylaşmak istedim.Fikirleriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. :heyo:

Kurulumda kullandığım malzemeler ;
    1. 30x18x26 akvaryum
    2. 3 kilo civarı hagen kum
    3. 1 adet kütük
    4. 6 adet kiraz karides
    5. Karideslerin yanında tutunsun diye aldığım moss ama hiç güzel değil.(En kısa zamanda cirstian moss alıcam inşş .Ş. )
    6. Anubias barteri var. nana
    7. Marsilea hirsuta bir miktar.
    Şuanlık bir gübreleme ve co2 sistemi mevcut değil bir kaç güne onuda halledicem.
    Şimdide resimler;

İyi seyirler saygılar:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Paylaşım ve fotoğraflar için teşekkürler Bülent Bey. toka:gif Maşallah diyelim sade ve hoş. naz: Tabi zekice kurulmuş bir akvaryum. toka:gif

Ancak dikkatimden kaçmayan bir görüntü için bir soru sormak istiyorum müsadenizle. Ağaç kök ve bilumum dekor üzerinde yoğun hava kabarcığı var. Bu kabarcıkları yeni kurulmuş olması muhtemel akvaryum görüntüsüne benzettim. Karidesleri bu hızla kurulmuş bir akvaryuma mı eklediniz ? .8.

3. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Tebrik ederim bitkiler yayılırsa daha güzel olur. saygılar:gif

Maşallah karidesler kırmızı kırmızı. naz:

4. oday

oday

İsim:
    Bülent Öztel

Akvaryum diğer bitki akvaryumumdan çektiğim suyla 1 haftadır kurulu vaziyetteydi.Karideslerde o suda 1 haftadır yaşıyorlar,yanlız bitkileri ve kütüğü 1 saat önce koydum ondandır abicim.Gerci eski suya hemen kurduğum akvaryumda olmuştur bir sıkıntı olmadı.

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Muhtemelen kütük içindeki havayı çıkarıyor bendede oluyor ama böyle yoğun değil, akvaryumunuz güzelmiş

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bende karideslere merak saldım. Bu ara :) Olcay abinin önerisiyle akvaryumu 4/1 bölerek ağzında yavruları olan sp oraya alıcağım. Acaba o yavruların bulunacağı kısma bitki ve karides eklesem sorun çıkarmı ?

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Akvaryumunuz hayırlı olsun , zamanla yerli yerine oturacaktır zaten.. Mevcut tanktan alınan suyla kurmanız bu süreci kısaltacak zaten.. Yakında bol bol genç karidesler görmenizi dilerim..

Paylaşım için teşekkürler , gelişmelerdende haberdar edersiniz.

8. boztunc

boztunc

Bülent hocam ellerinize sağlık. Görüldüğü üzere çok küçük maliyetlerle seyir zevkimizi okşayacak güzellikler oluşturulmuş. Devam resimlerini bekliyoruz.

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bülent'cim güzel görünüyor tankın eline sağlık. Paylaşımın için teşekkürler.

Yorumunuz için teşekkürler ??????? bey.
    Frofil bilgilerinizi tamamlarsanız, size adınız ile hitap etmek, bize keyif verecektir..

10. oday

oday

İsim:
    Bülent Öztel

Boztunc Bey;

Teşekkürler,maaliyetten değilde hoşuma gidenbir zenim bitkisi gelişimini takıp edip karidesleride biraz çogaltınca 45x45x50 bir akvaryumum bosta ona aktarıcam suan denemekteyim.Pl ışık desteğiyle yapa bilirsem cuba,glosso da denicem üç bitkiden birini zemine yayıp tepe bir yerden kütükle ricca sarıcam ağaç görüntülü bir arge düşünüyorum.Amano serisinden birini kurmayı planlıyorum o parvula kullanmış ben birazdaha kolay bitkileri seçtim.Onbeşgün bir ay gelişimi takip edip bakıcam işte.

11. oday

oday

İsim:
    Bülent Öztel

Dün akşam akvaryum için birtakım değişik fikirler içerisinde alışveriş için petshpa gidip biraz ricca,6 tanede yeşil karides aldım akvaryuma ekledim ricca yı sara bilecegim güzel bir kütük alacağım gelişmeler böyle devam ediyor.
    En kısa zamanda resimleride eklerim.
    saygılar:gif

12. taygun

taygun Guest

Bülent Bey,

Merhaba. Akvaryumunuz hayırlı olsun. Umarım zevkle karideslerinizi yetiştirirsiniz.

Elbette akvaryumunuzun daha gidecek çok yolu var. özellikle karideslerin ihtiyaç duyacağı moss size çok lazım. Bunu akvaryumculardan ziyade forumdan temin edebileceğinizi düşünüyorum.

Kütük konusuna ben de takılmıştım. Ama camlarda oksijen kabarcıkları göremeyince başka bir sebebi olmalı dedim. Emrah'ın açıklaması bana mantıklı geldi. Peki bir soru sorayım. Bu kütük yeni ise kütüğün durumu Murat'ın kütüğü gibi bir hal almasın sakın? saat:gif Çünkü bazı yerlerde aynı beyazlıkları görür gibiyim. eğer fotoğraftan kaynaklanmıyorsa...

13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Tamer abi, Bülent'in kütüğünde sıkıntı olmaz. O kütük senelerdir, suyun içerisinde kalmış kütüktür.

14. taygun

taygun Guest

Anladım Murat, o zaman benim kütük üzerinde gördüğüm beyazlıklar fotoğraftan kaynaklanmış olsa gerek.

15. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bülen abi akvaryumun maşallah çok güzel görünüyor. Ama zamanla çok daha güzel olacak bu akvaryum inşallah. Karidesleri bende seviyorum. Geçenlerde dayanamayıp gittim akvaryumcumdan 5 tane aldım valla. Bakalım artık biraz da onlara takılalım.

16. Fahrettin

Fahrettin

Kütüğün o şekilde olması sudeğerlerinin oturmamış veya bozul olmasından olur. Temizlemesenizde bir şey olmaz. Her hangi bir zararı yoktur.

17. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Tamer Hoca haklı Bülent Bey, kütüklerinizde su küfü varmış... İnşallah şimdiye kadar gerilemişlerdir ya da icabına bakmışsınızdır...

18. frkn94

frkn94

İsim:
    Furkan kaya

Ellerine sağlık naz:

Sayfayı Paylaş