1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili melek akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Kadir16 tarafından 2 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Akvaryumum 100.30.40h ölçülerinde zemini ( funda toprağı midye kırığı lav kırığı kızmızı ve beyaz ince kumdan oluşmakta ) 30 gralüx 30 da daylght var yani 60 w ışık veriyorum mayalı sistem bullanıyorum ek olarak potasyum demir ve minarel çözeltisi gübreler kullanıyorum eskiden içinde canlı doğuran ve karides vardı şuan melek ,neon tetra,pembe zebra var bitkiler ; burgulu saz ,limon,nilifer, anabias , micra,cripto,amazon,çim gibi bitkiler yetiştiriyorum içinde yati ,mangrov kökleri mevcut bunlarda görseller: Görüntü0623.jpg Görüntü0630.jpg Görüntü0631.jpg Görüntü0632.jpg Görüntü0633.jpg Görüntü0634.jpg Görüntü0635.jpg

veysel, murat parin, Efebru ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Ellerinize sağlık. Bitki gelişimleri iyi gibi. Taban, bitki için oldukça elverişli görünüyor.
    Birkaç tavsiyem olacak. Kullandığınız fon daha çok tuzlu su akvaryumları için kullanılan, sizin tankınızla uyumlu olmayan bir fotoğraf. Bence değiştirin. Ya hiç kullanmayın yahut düz siyah fon kullanın ki tank ortaya çıksın. Alet edevat (ısıtıcı, boru...vs) saklanırsa güzl olur. Akvaryumdaki testiler doğallığı bozduğu gibi yuva olarak kullanabilecek bir balığınız da yok. Bana göre biraz gereksiz. Son olarak sol tarafa da amazon, lotus...vs gibi uzun bitki grubu eklerseniz dekor tamamlanmış olur.
    Bunlar bana göre eksikler. Bunlar dışında gayet başarılı bir tank olduğunu düşünüyorum. Tebrikler.

H.Kaya.Gemlik., Efebru ve Kadir16 bunu beğendi.
  3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Sağdaki kök çok orjinal.Ellerinize sağlık.

Kadir16 bunu beğendi.
  4. Efebru

Efebru

İsim:
    Yücel ORHAN
    Elinize sağlık, Muhammet hocamın da belirttiği gibi arka fon değişikliği tankınızı daha da güzelleştirecektir. ;)

Kadir16 bunu beğendi.
  5. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Yorum için öncelikle teşekkür ederim :) küplere uygun olarak yoğun sayısı cüce vatoz mevcut üretimleri gayet sağlıklı gidiyor resimler budama sonrası şuan kast edilen hortum ısıtıcı vs. gözükmemekte sadece ısıtıcı ve difizür görünürde onlarda takip amaçlı fona gelince siyah fon bulamadım diğer karton grubu da yaşadığım ve tekrarlanabilme olasılığı olan bir sorundan dolayı kullanamam ıslanır erir gider yoksa zaten diğer akvaryumlarım da kullandığım bir fon :)

6. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Maşallah canlılar çok sağlıklı gözüküyor..Ancak bende arkadaşlara katılıyorum..Akvaryuma bir karmaşa hakim..Küçük bir düzenleme ile daha güzel görüneceğini düşünüyorum. Saygılar.

Kadir16 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş