1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Melek Balığı Tankım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Polat41 tarafından 13 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Polat41

Polat41

İsim:
    Polat Nalbantoglu
    Arkadaşlar ve abiler arasiniza yeni katiliyorum ve bu işte hevesliyim şu an ki akvaryumun resmini koycam ve öncelikle tavsiyelerinizi bekliyorum ve baliklar hakkinda bilgilendirme bekliyorum.Balıkları güzel olduğu için akvaryumcunun yardimiyla böyle bisey yapdik akvaryumun baliklara yeterli olduģu söyledi hacim konusun akvaryum ölçüler 80 x 50 x40 filtreleme olarakta jebo 838 kullaniyorum ışık olarak şarzli led kullaniyorum bu konuda tavsiye ve öneri bekliyorum baliklara takviye ve yem hakkinda pek bilgim yok akvaryumcu abilere güvendik gidiyoz 3 gün oldu şimdi kurali üstadlardan tavsiye bekliyorum :) 20140913_230225.jpg 20140912_204618.jpg

murat parin bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Dekorasyon cok hoşuma gitti. Su cok eksik galiba neden öyle?

3. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    O leopar vatoz orda çok gereksiz olmuş ileride çok sıkıntı çıkarıcak size bilginize kumda silis gibi duruyo :) şimdiden geçmiş olsun bitkilerin devamı gelmez.

4. Polat41

Polat41

İsim:
    Polat Nalbantoglu
    Leopar vatoz tavsiyesi için teşekkürler .

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvaryum şık ve sade olmuş gayet güzel, bitkiler için tabana tablet gübre gömebilirsin 1-2 adet. Leopar vatozlar güzel ama baya bir büyük ikiside, yerlerine cüce vatozlardan tercih edilebilir.

6. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Bitkilere misket gübre geçici çözüm olur onun yerine daha uygun bir kum kullanılabilir ışık şiddeti de zayıf bitkili örneği kendi tankım dan vereyim.

10576969_10204534320667508_1606411168689048426_n.jpg 10629791_10204534319307474_3274159553275389503_n.jpg 10653786_10204534317747435_7478899766777881882_n.jpg

Erdal ve Alparslan bunu beğendi.
  7. Polat41

Polat41

İsim:
    Polat Nalbantoglu
    Akvaryumda yenilikler yaptim.Floresan aldim gün ışığı bir tane pembe renk bir tane beyaz . Kumlar kaliteli hagen ile değistirilirdi ( yazılışı böyleydi galiba ) . 3 kök saz ekledim . Yeni hali:

20141009_205641.jpg

Erdal bunu beğendi.
  8. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Önerilere uyman çok güzel ama vatozdan vazgeçmen lazım ayrıca almış olduğun saz ama japon sazı diye geçer sert bir bitki emers olarak kabul edilir su ortamında max 1 ay durur sonra kökten çürür ve tüm yapraklar dağılır ama genel olarak güzel ;) daniolar tül mü normalmi ?

9. Polat41

Polat41

İsim:
    Polat Nalbantoglu
    Tavsiyeler için teşekkürler . Vatozu çıkarcam fakat neye koyup akvaryumcuya götürebilirim birinci sorum ikinci ise bitki olarak ne tavsiye edersiniz ?. Balıklarda tül olarak biliyorum.

10. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Vatozu bir yoğurt kovasına koyabilirsin bulabilrisen basit olarak rotala red subulata limon bakabilirsiniz.

Polat41 bunu beğendi.
  11. Polat41

Polat41

İsim:
    Polat Nalbantoglu
    Akvaryuma bitki eklemesi yaptim.Ayrica gübre takviyesi gerekti onu ekledim bunun yaninda bir sorum var soldaki bitkim kumda durmuyor eksemde bir süre sonra yüzmeye başlıyor nasıl sabitliyebilirim.Ayrıca suyu test ettim nitrat biraz yüksek çıktı.Su değişikligi 4/1 ve bitkilerin yeterli olacağını düşünüyorum.

Ekli Dosyalar:

12. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Soldaki bitki teraryum bitkisidir :) üzülerek söylemem gerekiyor ki en fazla bir ay yaşar sonra çürür suyu bozar ve vatoz yine orada :D çıkar artık onu istersen :) diğer bitkiler olmuş soldakini vakitlice sök ve oraya echinoduruz bheri yi koy o fazla büyüyen bir bitki orda kenerda gelişimi zor olur ;)

13. Polat41

Polat41

İsim:
    Polat Nalbantoglu
    Vatozu çıkarcam haklısın vakit bulamadim.Soldakini bildiğimiz toprağa eksek olurmu ? :D Sağdaki bitkiyide ortaya doğru alirim teşekkürler.

14. Polat41

Polat41

İsim:
    Polat Nalbantoglu
    Akvaryuma tavsiye üzerine ışık takvisiyesi yaptim . 112 w 1600 lm lik 2 tane lamba ekledim çok canlı oldu bu sefer fazla ışığın zararı olmaz diye düşünüyorum teraryum bitkiside denildiği gibi yapıldı. Bitkiler filizleri kesilip ayrica diktim. Diğeri kökünden kendisi yayılmaya başladi. Balık eklemek istiyorum tavsiyeniz var mi ve ayrica ne kadar ekleyebilirim iyi günler :)

Ekli Dosyalar:

15. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Güzel olmuş artık bu yorumda bahsetmiyicem zaten siz biliyonuz artık :D balık olarak 6 tane neon tetra yada kardinal veya kırmızı burun olabilir güzel durur ;)

Polat41 bunu beğendi.
  16. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Eğer bütçeniz var ise bir çift güney amerika cüce cikletlerinden koyup, Kadir bey'in söylediği gibi tetra türlerinden istediğiniz bir varyeteden en az 6 veya daha fazla ekleyebilirsiniz. Bence en az 12 tane ile izlemesi keyifli ve güzel olur :)

17. Polat41

Polat41

İsim:
    Polat Nalbantoglu
    Bütçem şimdilik uygun :D konuyu biliyom evet :) Fakat şöyle bişey var nerden bulucam kocaeli de nerde var acaba ?

18. selman.kaynak

selman.kaynak

Yer:
    Düzce
    Arkadaşlar bu lepistes ne zaman doğum yapar karninda hafif kizarmalar basladi bunlar doğum baslangicimi hastalikmi

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş