1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili SP Akvaryumu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde METİN SUVAR tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Merhaba arkadaşlar 180 lt.lik akvaryumda 12 tane 3-4 cm lik sarı prenses besliyorum ve evdeki canlı doğuran akvaryumumdaki bitkilerden (limon) yaprakları sert olan 1-2 kök sp.akvaryumuna nakil etmeyi düşünüyorum.S.p akvaryumuna önerebileceğiniz başka bitki türleri var mı?

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: Bitkili SP Akvaryumu

Metin bey, anubias türleri ve saz ekleyebilirsiniz.

3. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Sarı prenses akvaryumuna bitki konulabildiğini ilk defa okuyorum.Ben sarı prensesler bitkileri yiyorlar sanıyordum.:S

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Anubias türleri, Microsorum pteropus (Java Fern) ve Crinum thaianum.

Bu tür bitkilerin yeni çıkan filizlerini bile didikleyebilirler.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Aslında malawi ve tanganyika türleri için anubias ve benzeri bitkiler kullanılsada ilerleyen zamanlarda balıklar hakkından rahat geliyorlar.Yani ilerleyen zamanlarda bitkilerin yaprakları parçalanmış durumda oluyor.Bu nedenle ben bitki olayını tavsiye etmiyorum.Tabi karar sizin.

METİN SUVAR, Bjkolik ve murer bunu beğendi.
  6. Disturbed

Disturbed

İsim:
    Furkan

Aynen bende ilk defa duydum. Sarı prensesler bitkileri yemeye çalışıyo parçalıyo. S.p ler yüzünden çok bitkim gitti ama akıllandım yani :) Dahada koymam :yazik:

7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Ben çok fazla bilgi sahibi değilim.Daha yeni başladım bu hobiye.Ancak çok fazla okuyup araştırıyorum.Cichlid türleri için bitki tavsiye edildiğini ben de daha evvel hiç okumadım doğrusu.Sizlerin benden daha iyi bileceğiniz gibi bu tür kayalık yerlerden hoşlanır.Bitki kullanmamanızı öneririm şahsen.

ozgun_cyprus ve METİN SUVAR bunu beğendi.
  8. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Arkadaşlar sp.lerimin yanına bitki (limon) denemesi maalesef başarısız oldu diyebilirim.İlk hafta bitkiye misafir gibi davrandılar daha sonra bitki yapraklarında yabani salyangozlar gibi delikler açtılar.İnşallah en kısa sürede foto eklerim.

9. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

Disturbed, METİN SUVAR, grafikdelisi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş