1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili tankım 45 lt Lepistes Yavruları Burda Büyür mü ?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Armağan Bakırcıoğlu tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Armağan Bakırcıoğlu

  Armağan Bakırcıoğlu

  Mesajlar:
  223
  Yer:
  Üsküdar İstanbul
  İsim:
  Armağan Bakırcıoğlu
  Arkadaşlar kısa zaman önce 45 litrelik malavi yavruluğumu bitkili lepistes tankına dönüştürmüştüm. Bir erkek dört dişi lepistes aldım, ayrıca Beş kiraz karides, üç çöpçü iki de vatoz ağızlı çöpçüm var... Ancak lepistesler çılgınlar gibi doğuruyor ve iki haftada 50 nin üzerinde yavru dolaşmaya başladı akvaryumda... Bitki bol olduğundan mıdır yedikleri önünde yemedikleri ardında olduğundan mıdır bilmem ama beraberce yüzüp geziyorlar... Kovalamaca v.s. hiç yok. Ancak canlı yükü konusunda kuşkularım var. Sizce o kadar yavru büyür mü o kadar litrede?

  Haftada %20 - 30 arası dip çekimi su değişimi...
   
 2. -doctore-

  -doctore-

  Mesajlar:
  1.352
  Yer:
  Samsun-BAFRA
  İsim:
  muhammed yıldız
  Kesinlikle canlı yükünü kontrol altında tutun. Canlı doğuranların sınırı yoktur. Filtre ya da periyodik bakımın hiçbir işe yaramayacağı noktaya gelir durum. Su bozulur, hastalık başlarsa önünü alamazsınız. Max 15-20 balık kafi.
   
 3. Armağan Bakırcıoğlu

  Armağan Bakırcıoğlu

  Mesajlar:
  223
  Yer:
  Üsküdar İstanbul
  İsim:
  Armağan Bakırcıoğlu
  Haklısın aslıda ben de canlı yükünü ona göre ayarlamıştım ama bu kadar yavru kalacağını hesap etmemiştim.. Bunlar yavrularını yiyor az yavru kalır sanmıştım... Şimdi o kadar bitki dekor arasından toplayamam da onları...
   
 4. -doctore-

  -doctore-

  Mesajlar:
  1.352
  Yer:
  Samsun-BAFRA
  İsim:
  muhammed yıldız
  Bitkili akvaryumda yavru yaşam oranı yüksektir. Balıklar genelde daha toktur ve yavru yemeye pek meyilli olmazlar, o yüzden yavrular anaçlarla beraber gezer. Yavru yakalamak çok kolaydır aslında, genelde yüzeyde dururlar. Zaten çok ufakken bir sıkıntı vermezler. Büyüdükçe tipi formu güzel olmayanları tahliye edersiniz olur biter.
   

Sayfayı Paylaş