1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Tank Değişikliği

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde vharmanci tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Bildiğiniz gibi 150*60*60 cikled ve 80*30*45h bitki canlı doğuran tankımız vardı. Radikal bir kararla balıklar yer değişti :)
    Bitkili canlı doğuran tankın bilgileri:

Ebat: 150*60*60
    Aydınlatma: 4*54 w Sylvania aqustar
    2*36 w Sylvania grolux
    2*36 w daylight
    Filtre: Eheim 2080 pro (Uğur Domurcukgül bey sağolsun :)

Taban: 90 kg Hagen Siyah quartz kum
    JBL misket gübre
    JBL sıvı gübre

Kurulumu cuma günü yaptım. İçindeki balıkları yavru akvaryuma aldım. Canlı doğuran tankından su aşılması yaptım. Cumartesi İçine 5 adet elma, 2 adet minare salyangoz ve 2 adet çöpçü koydum. Pazar (yarın) diğer balıkları aktarıcam.
    Canlılar: 1e 2d Full red lepistes
    2e 4d Moscow blue lepistes
    1e 3d Beyaz moly
    17 adet neon tetra (1 ayda tosun gibi oldular)
    2 adet cüce vatoz
    2 adet at suratlı vatoz-çöpcü

Şimdi tavsiyelere ihtiyacım var. Tank büyük olduğu için bitkiler oturana kadar bitki eklemesi yapmıyacağım. ama balık koymak istiyorum. Hangi cinslerden kaçar tane koymamı tavsiye edersiniz?

2013-12-14 17.53.23.jpg 2013-12-14 17.53.52.jpg 2013-12-14 17.54.41.jpg 2013-12-14 17.54.50.jpg

-doctore-, murat parin, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Hadi hayırlı olsun 540 litre akvaryum buna 270 watta yakın aydınlatma lazım. Balık olarak neon tetralar kırmızı burun tetralar öneririm sürü halinde çok güzellik katacaklardir

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Teşekkür ederim Miraç. 360 w aydınlatma yeterli olur sanırım değil mi?

Ankaraguclu ve veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi eline sağlık çok güzel akvaryum olmuş, dediğin gibi neon tetralar çabuk büyüyor ve güzel oluyor büyükleri. Sürü balıkları kırmızı burunve rasbora çok güzel olur. Neon tetralar bir tarafa kırmızı burunlar bir tarafa sürü şeklinde gezerler. Büyük balık olarak ta gökkuşağı ve incisus balıkları çok güzel olur abi. Bir çok renk varyetesi olan var akvaryum büyük ve gayet sakin ve uyumlu balıklardır.
    6934.jpg 49552.jpg images.jpg

-doctore- ve Alparslan bunu beğendi.
  5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    360 çok fazla abi yosun sorunu çıkarir. 260-280 arası iyidir.

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bu tanka discus yakışır :okey:

7. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Hayırlı uğurlu olsun. Ölçüler de güzel akvaryum da. 60 cm yükseklik biraz sorun olabilir ışığın ulaşması için, ama 360w ışığınız varsa güzel. Bence bitki eklemelerini yapın. Balığın çok acelesi yok. Akvaryum daha kolay oturur. Hem bitkiler beraber büyür.
    Taban da iyi görünüyor. Dekorasyonda birkaç kök daha olsa iyi olur, yoksa dolmaz bu tank. :)
    Bence biraz büyük boyutlu balıklara da yönelin. Lepistes, neon gibi türler, ancak figüran olur burda, ne kadar koyarsanız koyun yetmez, az görünür.
    Veysel hocamın tavsiye ettiği türleri bulabilirseniz çok iyi olur tabi. Bunun dışında ben melek tavsiye ederim. Ondan önce birkaç tane daha vatoz ve en az 7-8 çöpçü şiddetle tavsiye ederim.
    Valla ben tavsiye ederim de ederim.:) Çünkü güzel bir tank ve güzel bir başlangıç olmuş. En güzeli olsun. :)

gokhantiknaz ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  8. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Discus biraz daha pişelim ondan sonra koyarız :)

9. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    V
    Veysel, söylediğin balıklar gerçekten güzelmiş. Baktım bir iki yere bulamadım. Kırmızı burun ve raspora almayı düşünüyorum. bu hafta eklerim inşallah. :)

veysel bunu beğendi.
  10. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Muhammed bey teşekkür ederim. vatoz ve çöçpü bolca koyucam. Kök baya ye doldurdu. etrafını bitkilerle doldurabilirsek yemede yanında yat olucak benim için. hele lepisteslerin yavrularını takip etmek ayrı bir güzel. 5-6 tane yavruyu kaptırmadık şuan yaşıyor keratalar :) meleklere karşı biraz gıcıklığımız var bir çok yavrumuzu acımadan yedi :)

11. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Melek avcıdır, lepistes yavrusu yaşatmaz. :) Fakat böyle tankları da melek, discus gibi balıklar gösterir. Siz bitkileri bir oturtun hele de duruma göre bakarsınız. :)

12. Maşallah yeni kurulumunuz hayırlı olsun.:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

vharmanci bunu beğendi.
  13. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Uğur hocam korkuttun beni ama acemi şansı olur inşallah :)

domurcukgül bunu beğendi.
  14. Hocam tetra cinsi balıklar çok güzel olur.Düşünebiliyormusunuz sürü halinde gezmelerini.Allah kolaylık versin cesaretinize hayranım:D

15. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    cardenal neon bulabilirsem 20-30 tane eklemeyi düşünüy0rum :)

16. Cardinal neon benim favori balıklarımdandır.:) İstanbul da hiç rastlamadım.Ama sorun değil bulamazsanız neon da olur hocam;)

17. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Ben büyük boy akvaryumlarda tetra türlerinin çok güzel durduğunu düşünüyorum, fazlaca bitki ile Amano akvaryumlarına benzer bir akvaryumunuz neden olmasın,Büyük akvaryum ve tetralar ,en beğendiğim manzara bu açıkçası.Başarılar ,umarım gönlüne göre olur.

Örnek :)

halituzun bunu beğendi.
  18. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Türker bey haklısınız tetra türleri güzel gösteriyor bitkili büyük tankları. Ama adet çok onemli. 100 adet neon koyarsanız tadından yenmez :)

19. vharmanci

vharmanci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    veysel harmancı
    Gerçekten seyir zevkleri çok güzel neonların :)

Teşekkürler Türker Bey. 17 adet neon vardır. Yanlarına 30 adet daha koydum. Zamanla çoğalacaklar inşallah. :)

veysel bunu beğendi.
  20. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Valla üretimini yapabilirsen helal olsun abi neon üretimi zor iş

Sayfayı Paylaş