1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkili Tropheus Red Chimba ve Demasoni Tankı'm.

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhabalar,

Siz değerli abilerime ve arkadaşlarıma yeni bitkili akvaryumu'mu göstermek istedim bitkileri sağol'sun Volkan abi 'Volkantr34' Yolladı kendilerine çok teşekkür ederim. :) Tank boyutu 125*65*50 406 litre kapasiteli sump filtre. Akvaryumda 12 Tropheus Red Chimba, 2 erkek 10 dişi Demasoni kolonisi, Red chimbalarında damızlık sanırsam 1 erkek 1 dişi habire titriyorlar umarım bir sabah kalktığımda ağzında yumurta görürüm. :) 3 tanede Red chimbalardan damızlık adayı var inşallah onlarda dişi çıkar. Diğer 7 adet ise daha 4,5-5 cm boylarında. :)
    Valla ne tür tutacağımı bilemedim. Ya Discus Biotop'u kurucaz yada Tropheus Biotop'u. Bakalım yeni akvaryum gelsin kesin sonuç açıklancak. :)

Umarım beğenirsiniz, foto kalitesi için kusura bakmayın cep telefono ile çektim kötü çıktı fotolar.

Yorumlarınız için teşekkürler. saygılar:gif

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Yavuz, tankında suyun sert, sistem sump ile çalışıyor, aydınlatman yetersiz, balıklarına taze yem, sence bu bitkileri ne kadar süre yaşatacaksın?

Belkide Volkan abin, bu şartlar altında bakılacağını bilmeden göndermiş bu bitkileri sana.

Örnek vermek gerekirse; ''Benim 100 litre tankımın, tabanında silis kum bulunmakta, bitkili sarı prenses yapmak istiyorum, yanınana 10 adet neon koyacağım, sizce nasıl olur.'' soruma ne cevap verirsin?

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Murat hocam, aydıtlatma yeterli telefon çekimi olduğu için ışık az gözüküyor. Bitkileri daha ekmicektim 1-2 hafa sonra yeni gelen akvaryuma ekicektim, hagen kum'a ekicektim ama baktım uçları çürümeye başlamış bende ektim, bende biliyorum ince kuma bitki ekilmiyeceğini. Bu Neon ile Sarı prenses sorusunu neden sorduğunuzu anladım, şimdi akvaryumum, tropheuslar, demasoniler ve compressicepler var bide 4-5 tane ufak misafirler var onlarda portakal yavrusu.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Balıklarının huyu suyu hakkında bilgim yok gerçi , bitkili tank kuruyorum diyince gönderdim.. Ama bu şartlarda o bitkiler Murat abinin dediği gibi çok gitmez.. Tolere edebilecekleri yere kadar ederler ama bitkiler sert suda besin alamadıkları için zamanla çürürler.. em32.gif

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bitkilerin bu şartlar altında yaşamayacağını, balıklara yem olacağını, senin gibi uzman akvarist bunların bir çoğunu bilmesi gerekirdi. Bekliyelim görelim Yavuz'cuğum.

Bizlerin, buradaki paylaşımları kuvvetli arkadaşlarımızdan bitki esirgediğimiz yok, şartlarını sağladıktan sonra senin tankını full bitkili yapmak kaçınılılmazdır. Ama dediğim gibi şartlar sağlanırsa.....

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Volkan ve Murat hocam, 1 hafta sonra yeni tank geliyor, ona discus biotop'u kurucam çürümelerini bende istemem tabiiki, hagen bitki kumu ve gübre koyucam akvaryum'a 1 hafta dayanırlar heralde. Murat hocam ben, bu bitkilerin yumuşak suyu sevdiklerini biliyorum ve balıkların bitkileri yediklerini biliyorum ama sadece kopan parçaları yiyorlar, bitkilere filan karışmıyorlar, 1 hafta dayanırlarsa çok iyi olur, peki böyle bir şey yapsam sorun olurmu bitkiler için? Bir leğene mangrow kökü filan koysam içinede bitkileri koysam sorun olurmu? Olmazsa hemen yapayım ben bu işlemi.

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Demasonim ağzına yumurta aldı. :) En geç 2 saat içinde fotolarını koyacağım. :)

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yavuz kardeşim maşallah sevindirici bir haber resimleri bekliyoruz.

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Teşekkürler İsmail hocam, engeç 1 saat sonra koyucağım fotoları. ;)

Sayfayı Paylaş