1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkiliden Sıkıldım

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde rappier tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Bugün akvaryumumu düzenlemeye çalıştım ve 4buçuk saat sonra bulanık bir suyla boğuştuğumu farkettim. İşte o zaman bitkili olayından sıkıldığımı düşünmeye başladım. :( yeni düzenlememi akvaryumda hiçbirşey görmezken el yordamıyla yaptım. şimdi suyun oturmasını ve bulanıklığın geçmesini bekliyorum. Umarım ortaya güzel bir sonuç çıkar yoksa bu yorgunluk ve hayal kırıklığı ile bitkili olayından vazgeçebilirim... ağla:

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Bitkiliden Sıkıldım

Mecit abi bitkili akvaryum bakmak zordur. Sabir ister ama görsellik açisindan bence çok güzel . Akvaryum boyutlariniz nedir malawi tankina çevirebilirsiniz bitkiliden sıkıldıysaniz sari prenses,yunus,v.s Seyir için çok güzel baliklardir saatlerce hareketlerini izleyebilirsiniz. saygılar:gif

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Bitkiliden Sıkıldım

Mecit abi bitkiliyi bırakmamanı umarım. Çünkü Murat abimin de dediği gibi bitkili akvaryum bakmak zordur ve sayılı akvaristler vardır bitkili tanklarla uğraşan. Sayıları bu kadar azken birinin daha eksilmesini şahsen istemem. Zaten öyle tahmin ediyorum ki sen bitkiliyi kolay kolay bırakmazsın.

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Bitkiliden Sıkıldım

Büyük-küçük, düzenli-düzensiz...Bitkili akvaryum, yeşil huzurdur hocam. kıvır:gif
    Kırmızı ve tonlarıda cabası. pala.gif

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bitkiliden Sıkıldım

Bitkiliyi bırakırsa tüm ilişkilerimi keserim :F Mecit abi şuan sende her bitkili akvaryum sahibinin düştüğü bunalıma düştün.. Zamanla geçer panik yok.. :D

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bitkiliden Sıkıldım

Ah be Mecit bey, ben ne yapayım her hafta %50 su değişimi, budama, yaklaşık 3 saat elimde makas geziyorum.

Ben kendi adıma ,bu güzelikleri bırakıp, bu saatten sonra üç beş balık ile seyir zevkimi tatmin edemem. Yeşil her zaman iyidir iyi. Cefası var ama sefası çok daha çok..........

7. taygun

taygun Guest

Bitkiliden Sıkıldım

Mecit Ben de yavaş yavaş sizinle aynı havaya girmek üzereyim. Akvaryumlardan bir tanesine bu yakınlarda girişeceğim. em32.gif

8. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Bitkiliden Sıkıldım

Hemen müşteri varken tezgahı açayım şuraya gel vatandaş maviye gel hayat mavide :F :F :F :heyo:

9. taygun

taygun Guest

Bitkiliden Sıkıldım

Önce göller bölgesini bir dolaşalım da ondan sonra Mavi'ye gelelim. pala.gif

10. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bitkiliden Sıkıldım

Yönetim acilen teşekkür et tuşunun yanına TENKİT ET tuşu istiyorum... Bu tuşu da ilk olarak myillar isimli fesat çıkarıcı :F iguana avcısı :F :F kardeşimizin alıntıladığım mesajına üzerine abanarak yapacağım...

Demek çok isterdim ama hangi tuzcuyu yönetsel tuzcuya şikayet ediyoruz ki...

Mecit Hocam sen gerçekten tuzluya geç ben sana orada da bitkili kurdururum...

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bitkiliden Sıkıldım

Şikeyetleri dinleriz Abdullah Hocam. Yönetsel tuzlu sucuda olsa eşit mesafede durmayı bilir. Sen şimdilik teşekkür et butonunu tenkit butonu say ve tıkla Mesut'a. :D

12. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bitkiliden Sıkıldım

Zaten yanlışlıkla bir tıkladıydım sonra ne halt edeceğim şimdi, bunu görenler ne derken ve can havliyle sağa sola bakarken Allah'tan Teşekkürü sil butonunu gördüm... Amanin... Öyle kalacak diye ödüm koptu idi... Görenler hakkımda ne der ya... Tövbe tövbe...
    :D :D :D :D

13. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Bitkiliden Sıkıldım

Bende yönetim AZAD ET butonu istiyorum acilen yengeden korkusuna tuzluya geçemeyen akvaristler için :F :F :F :F

14. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bitkiliden Sıkıldım

Yengenden korkarım tabii... Düşünsenize cicim aylarının bittiği gün bana: Yanlış anlama dul kalmaya karşı değilim... Sadece boşanarak olmaz... demişti...

em32.gif em32.gif em32.gif em32.gif

15. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bitkiliden Sıkıldım

Kanka , Murat abi bakın bişey kaçırıyorsunuz.. mız mız:gif Mesut'un propagandası altında Tamer abinin isyan sinyalini kaçırıyorsunuz.. Kanka kap bitkileri , Emrah'ı göle gönder oda bitki neyin ayarlasın , Murat abi kap makası bende özel mesajla oyalamaya çalışıp onu bu düşünceden vazgeçirmeye çalışıcam.. :D Paylaşmayı sevenler bitkili akvaryumu olan hobicilerdir.. Siz hiç gördünüz mü kayalara yapışan o bitki gibi canlılarından kesip bölüp tuzlu suculara dağıtanlardan :D :F :D Hayat mavideymiş peh :D :F :D Bu ayrıntıyı gözden kaçırdım sanmayın.. Gözüm üzerinizde tuzlu sucular aliye:gif

16. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Bitkiliden Sıkıldım

Bana kalırsa hobide en keyif alınan bitkili akvaryum ellenmeyenidir kırkta yılda bi canım sıkılır dekor değişirim, ben saatlerce uğraşıp yorulacağım sonrada keyfine bakamadan yorulmuş bi şekilde yatağıma gideceğim bi akvaristliğin pekte yanlısı değilim dön:gif arada bir böyle oluyor akaryumu bozasım geliyor o zaman ama aylarca ellemesem bitkiler kendiliğinden yayılsa gelişse yer kapsa o kadar keyifli oluyorki

17. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Bitkiliden Sıkıldım

Valla helal olsun hepinizi... Burada bir acemi akvaristin acılarından ne muhabbetler çıkardınız tebrikler :cicek:

Neyse akvaryum yavaş yavaş oturmaya başladı. Bu arada akvaryumdan büyük bir kova bitkiyi çıkarttım. Özellikle subulatalar akvaryumun tüm tabanına öyle bir yapışmışlarki çıkartırken canım çıktı. Baktım olmuyor 30 kök kadarını gelişi güzel ektim kalan 100 kadar köküde poşetledim. Ayrıca sazlarıda akvaryumdan tamamen çıkarttım. Onlarıda poşetledim. Saz yada subulata isteyenler Volkan'a başvurabilirler. Çünkü tüm bitkileri poşetlenmiş bir şekilde Volkana bıraktım. Ama bu olaydan daha kendisinin haberi yok smiley18.gif

18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bitkiliden Sıkıldım

Artık var :) Bu arada ofise girdiysen ki onları bırakmak için girmiş olman lazım benim akvaryumda ki yeni eklenen 100'e yakın lepistesi görmüşsündür. :D :F :D Artık neler çıkar onlardan bilemiyorum..

19. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Bitkiliden Sıkıldım

Valla bakmaya fırsat olmadı girdim çıktım hemen. Hayırlı olsun balıklar nereden ??
    Yoksa evdeki tanki americanlaramı çevirdin ??

20. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bitkiliden Sıkıldım

Arkadaş verdi balıkları oda özel tür lepistese geçiyor elinde ki seçtiği en güzel lepistesleri bana verdi.. Artık bendede karışırlar iyice..

American'a adım adım gidiyorum.. Kimseler duymasın gizli:

Sayfayı Paylaş