1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkiliye Dönüş..

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Kubilay* tarafından 29 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Şuanda sahip olduğum 120 lt akvaryumu bitkili yapma düşüncesindeyim. Şuankini satıp 120*50*50 akvaryum alacaktım fakat 2-3 ay sonra taşıncağımız için hiç bulaşmayayım taşınınca alırım diye düşündüm ve tankım yunuslar için uygun olmadığı için ve yunuslarım baya bir büyüdüler şuanki balıklarımı takas yapma düşüncesindeyim. Aquaclay veya hagen kum alacağım,birkaç güzel bitki ve sürüsüyle tetra yapma peşindeyim. Sizce nasıl olur yapsammı yapmasam mı arada kaldım?

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    2-3 ay sonra taşınacağınız kesin ise,bence bu süre içinde sadece plan yapın ve satacaklarınızı satın.
    Yeni evde yeni akvaryum daha iyi olur bence.

zgrkaralar ve SantiMunez bunu beğendi.
  3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Büyük sözü dinlemende fayda var Kubilay. Serdar abi çok doğru söylüyor.2 ay dediğin su gibi akıp geçer.Bitkili tankın tam manasıyla oturmasıda bir o kadar zaman alıyor.Tam tankın oturmuşken dağıtmaktansa yeni evde kurman çok daha mantıklı..

Aguila Negra bunu beğendi.
  4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Kubilay kesinlikle Serdar ve Volkan abinin sözlerini dinlemelisin. Bu 2 aylık süreçte elindeki balıkları takasla. Alacaklarını al. Armatürünü hazırla. Diğer eve geçincede direk kurarsın akvaryumunu. 2 aylık süreçtete A' dan Z' ye gereken herşeyi toplarsın, diğer evde hemen kuruluma geçersin.

5. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Doğru diyosunuz aslında ben cama cam alıcam yeni akvaryumu en iyisi armatür vs hazırlamak:)

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bu arada Kubilay alacağın ölçülerdeki akvaryum 300 litre. 40-50 kg hagen gerekir. Ayrıca en az 120 watt ışıklandırma lazım. Düşün akvaryumunu ona göre kur :)

7. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Onları almak kolay da büyüğü bitkili yapmıcam tanganyika dan düşünüyorum. midye veya mercan kırığı kum alırım.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Anladım.

O zaman hazırlıklara başla. Armatürdü-gübrelerdi-kumdu derken 2 ayda anca tamamlanır :)

Hayırlı olsun...

Sayfayı Paylaş