1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkim

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde methapor tarafından 2 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar zannedersem öldü, aşağıda fotoğrafı var gene kökünde çürüme yok fakat yaprakları baya kötü kumu midye kırığı, kayaya bağlıydı,ara sıra mavi ışık açıyordum günde yaklaşık 6 saat gibi ama arka taraftaydı ,akvaryum hacmi 40 lt yapabilceğim bir şey varsa yazabilir misiniz?

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Cevap: Bitkim

Bitkilerden pek anlamıyorum ama bitkinin ismini söylerseniz yardımcı olurum?:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Polat selam,

Bitkin Anbias türü sanırım. Ne yapabileceğinden ziyade akvaryum şartları önemlidir. Öncelikle ara sıra yaktığın mavı ışıkla bitki bakmayı hedef yapman doğru değil. Bitkiler mavi ton yerine gün ışığını tercih ederler. Yaprakları sararan bitkinden daha dayanıklı bitki neredeyse yok ancak şartların uygun değil muhtemelen. Isı, aydınlatma, alkanite, besin gibi değerlerini yazman gerek. Aksi halde bitkine yorum gelmez elbette.

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Şimdi sanırım yardımcı olurum anubias bitki beslediğimden japon akvaryumunda. Gözlemlerimi fikirlerimi paylaşıyım bende ilk aldığımda bir kütüğe bağladım resimleride var konumda ilk bir hafta içinde yapraklar boyun bükmeye ve sararmaya başladı. Arayış içine girdim neden oluyo bazı makale'ler okudum anladımki ışık ve ph yüzünden, öncelikle fazla ışık almayan bir akvaryum köşesine almalısın bitkini ve ph değerlerini alabilirsen iyi olur büyük ihtimal kul'landığın kum ph yükseltiyor buda bitkini etkiliyor tecrübeyle sabittir :)

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Evet ph biraz yüksek ısı ise 27 de mavi ışıkları akşam üstü açıyorum sabah gerçek güneşte akşam üstü açıyorum 10-9 arası kapıyorum.

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Anubias bitkiler ışığa fazla ihtiyaç duymaz fazlası sararmalara yol açar ve kumun midye kırığı ph yükseltir bunuda göz önünde bulundurun ve bitki güresi kullanmanızı tavsiye ederim ...

7. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Bitki güresi nasıl bir şey,hangi gübreleri önerirsiniz acaba? internette bulup linkini yollarmısınız?:bilmem:

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Polay bey link yollamaya gerek yok bitki gübresi diye googleye yzarsanız bir çok internet sitesi makale'lere ulaşabilirsiniz, illede yolla diyosanız yollarım:).

9. methapor

methapor

İsim:
    Polat

İllede yolla:D Avatar biraz abartılı olmuş insanın gözüne batıyor.:F:F

10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu