1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bitkiyi seven balıklar hangileri ?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde kirlisiyah tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. kirlisiyah

kirlisiyah

Arkadaslar merhabalar.Akvaryum konusunda çok acemıyım.Atman 201F modelinde iç filtrem var.Ve aynı markanın 100watt ısıtıcısı var.Akvaryum ölçülerim 65*30*25 bitkili akvaryum kurmak istiyorum nasıl geçiş yapabılırım nasıl kurulur ?Şu anda Plati ve çöpçü beslemekteyim..Bitkili akvaryumu seven balıklar nedir ? Kısaca bitkili akvaryumla ilgili bana yardımcı olursanız çok sevinirim.. :hepiniziseviyorum:

2. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Portala hoş geldiniz. Öncelikle profil bilgilerinizi düzenlerseniz seviniriz. Bitkili akvaryumlara tetra türleri ve canlıdoğuran türleri güzel olur. Onun dışında karides ve salyangoz gibi türlere de bakabilirsiniz.

3. kirlisiyah

kirlisiyah

Tamam üstad tesekkur ederm :hepiniziseviyorum:

4. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Ben anubias koydum malavi akvaryuma dayanıklı bitki güzel büyüyor.Köklerini kütük veya kayaya misina ile sarmak lazım.Kökleri dışarda olmalı.Sazlarda bakımı kolay bitkiler ama onlar malawide olmuyor.Leleupi tanganika balığı bitkilere zarar vermiyor. saygılar:gif

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Bitkili tanklara en fazla yakışan tür kesinlikle tetra grubudur, cüce amerikan cichlidleride olabilir, canlıdoğran olabilir,rainbowlarda olur ama benim asıl tavsiyem tetra ile amerikan cichlid karma bir tank kurmanızdır.

6. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL

Tabiki tetra türleri ve Canlıdoğuranlar.

6 lı gruplar halinde 2 cins veya tek cins tetra türlerinden birini alıp koyabilirsiniz.Çokta güzel olur.

7. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Canlı doğran,tetra,labirentliler,karidesler zaten bitkisiz bir canlı doğran akvaryumu düşünemiyorum.

8. oday

oday

İsim:
    Bülent Öztel

Bitki akvaryumlarında canlı doğurgan bir kalıp değil bence.Güney amerika cichlidleri de bir alternatif,cüce cichlidlerde cok keyifli balıklardır tavsiye derim.Ramizeri,gold ramizeri,agassizi,inka,borelli,kakadu,killifishler de güzeldir. saygılar:gif

9. safak

safak

Bitkili akvaryuma en çok yakışan balıklar discustur.Ama acemi olduğunuz için ilk denemede yaşatamama oranı yüksek onun için size tavsiyem tetrazon ve melek yapın.

Sayfayı Paylaş