1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Biyolojik Dengesini Tamamlamış Akvaryum

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Alparslan tarafından 27 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bildiğiniz gibi 4 sene önce kurduğum 165x80x55h ölçülerindeki akvaryumumun içinde pek canlı olmasa da devam ediyor, biyolojik döngü o kadar güçlü ki içine hasta balık atsam düzeliyor.
    Arkadaki yosunlar güzel bir manzara oluşturdu fakat akvaryumun başka bir yerinde yosun yok bu nedenle akvaryumu gördükçe bozmaya kıyamıyorum ve bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim...:)

emreozarin, Birol34, Yasin1453 ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  2. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Alparslan kumlar göründüğü kadar beyaz mı? Yosunlar harika görünüyor, xenia dan gönüllü.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Evet abi kumlar 4 senelik ve bembeyaz...:)

Yasin1453 ve Ontheway bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mahir abi hiç ekipman yok yalnızca iyi çalışmayan ufak bir ps, kafa motoru ve ısıtıcı var.
    Videoda da kısmen görüldüğü gibi ısıdan ekonomi adına larva kaplarını orada yapıyorum...:)

Montimahir bunu beğendi.
  5. livesgeckos

livesgeckos

İsim:
    erhan yazıcı
    Çok güzel. Heralde tecrübe bu işin en önemli kısmı :) bu ekipmanlarla bu gü<ellik helal olsun

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Alpi yerinde olsam zemine ricordialar, xenialar, zoalar ve glowe polipler koyarak üretimde mercana gecerim.
    1 sene sonra goruselim hangisinden daha fazla kazandığını ;)

YMR_AY, Ontheway ve Alparslan bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Biyolojiden ziyade bu tankın önemli olan kısmı doğal su ağırlıklı olmasıyla suyun pH değeri başta olmak üzere girdi ve kullanım olmadığı için değerlerin sabit olması, balıklar için bu bulunmaz nimettir ama mercanlar için aynı şeyi söylemek güç. Elbette tüm bunlara belli ölçüde düzeni oturmuş biyoloji de ayrı bir sağlamlık katıyordur.

Alparslan ve harfuzmani bunu beğendi.
  8. royalmen

royalmen

İsim:
    Orcan
    çok güzel gözüküyor gerçekten :)

Sayfayı Paylaş