1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Biyolojik sünger

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde omeriyidogan tarafından 14 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN
    Tabaka halinde satılan ve fiyaları biraz pahalı olan biyolojik süngerlerden, Ülkemiz yapımı olanları araştırırken bir firmaya rasladım. Ama telefonla anlaşamadık malzemenin aynı malzeme olup olmadığı konusunda. İstanbulda olan arkadaşlara iş düşüyor sanırım. Ya da ben uçağa atlayıp geleceğim:crazy:

Söz konusu tabaka sünger bu;

[​IMG][/url][/IMG]

İstanbuldaki firmanın linki de bu;
    http://www.ersansunger.com/urunler1.php?id=15

Bu konuyu çözebilirsek baya faydalı olacak akvarisler açısından diye düşünüyorum. Sonuçta aynı ürün ise, ki linkteki resimler öyle diyor, neredeyse 1/4 ucuza almış olacağız. Fabrika İkitelli oraganize sanayide...

Selamlar.

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: Biyolojik sünger

Numune talebinde bulunabiliriz. Muhtemelen göndereceklerdir. İkitelli bana çok uzak malesef.

omeriyidogan ve murer bunu beğendi.
  3. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

Ellerinde çok çeşit var. Ayrıca bu çeşitlerin değişik gözenekli olanı var. Numune yollayacaklarını zannetmiyorum. Bizzat bilen birinin gidip, konuşması ve ürünleri görmesi lazım bence.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Gösterdiğiniz ürüne gerek bile yok Ömer hocam, bakın filtretik süngerler diye ününü mevcut, özellik ile resimdeki siyah olan Tetra-Tech filtreler ile verilene çok benziyor.

http://www.ersansunger.com/urunler1.php?id=15

5. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

Murat bey, ben bu siteyi bu gün buldum. Aradım, yetkili kişi ile görüştüm. Ama bir türü anlaşamadık. Sizin de verdiğiniz linkteki ERS13 modeli lazım dedim. Özellikle resimdeki yeşil lazım dedim. Sonra "bu sünger, koltuk kaplamadakinden farklı değil mi?" dedim. "Yok aynı" dedi. "Hammaddeleri aynı lakin gözenekleri farklı" dedi. Bildiğim kadarıyla, bu resimdeki ve bizim kullandığımız poliüretan malzemeden yapılıyor. Ama bu yetkiliye anlatamadım. "Oradaki temsili resim" dedi. "Sonra numune yolayınelinizde var ise bakalım ona göre" dedi. Anlayacağınız telefonla halledemiyorum. Anlatamıyorum derdimi.

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

:D Hocam dediğiniz gibi, o zaman o bölgeye yakın bir arkadaşımız, gidip yerinde inceleyecek.

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Abi bence sen uçağa atla gel, süngerleri hediye etsin sana Murat abi :D

8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Üretimi yapan firma nasıl sizden numune talep etti, şaşılacak şey doğrusu :smiley33:

9. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK

Valla eğer aynı süngerse biz hobiciler büyük bir yükü daha hafifletmiş olmanın sevincini yaşarken akvaryumcu arkadaşlarımızda üzüntüye gark olcaklar

10. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

İstanbul' daki akadaşlara teşekkür ederim ilgilerinden dolayı! (Sitemmm) :sopa: :)

Farklı bir firma ile görüştüm İzmir'den. Ama bu sefer İzmir'li arkadaşlar demiyeceğim, kendim halledeceğim.(Sitemmm)

Ürün elime geçtiğinde paylaşırım, tüm kardeşlerim de faydalanır inşallah. Çin malı 50*50*5 cm lik tabakanın fiyatı ortalama 18 tl iken, Üklemiz fabrikalarında üretileni ortalama 5 tl ye gelecek umarım.

Ek:

Bu arada; Merhaba Abdullah bey, siz de zamanında bu malzeme ile ilgili bir arayışa girmişsiniz. Hatta ilk mesajımdaki resmi de sizin konudan aldım sanırım.

Akvaryumcu arkadaşlara selam ederim. Yalnız biraz girişimci, araştırmacı olsunlar. Gidip toptancılardan direk Çin mallarına saldırmadan önce, bir etraflarına baksınlar. 18 tl yerine 8 - 10 tlye yerli malı satsınlar, aynı kârı yapsınlar...

10.KÖY bunu beğendi.
  11. ultraaskin

ultraaskin

İsim:
    Aşkın Özacar

Merhaba , İzmirde bu ürünü nereden temin edebiliriz ?
    Ürünü alıp kullandınız mı , kullanımında herhangi bir farklılık var mı ?
    Yardımlar için çok teşekkürler..

12. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

Bu ürünü şu an sipariş ettim. Bir kaç güne gelecek. Çok şanslısınız, ürünü İzmir' den sipariş ettim. Beksan Kauçuk firma ismi. Ata beyle irtibara geçebilirisiniz. Beni de söylerseniz, ürünü anlatmak için verdiğim uğraşı sizde yaşamazsınız.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Size bir itirafta bulunayım. Sumptan yukarı su basan devridaim motorunu bu süngerle sarmak istedim, sıfır kabarcık çıksın akvaryuma diye. Siyah olanından bulabildik ve olduğu paket içinde keçe benzeri bir malzeme daha vardı, fiyatı 40 lira ve içinde 50 cm bu süngerden var. Kalın olandan da değil üstelik.

Ne kadar pahalıymış bu anlamadım gitti, toptancısından alalım dedik ama 1 metre kareden aşağı yoktu ve o da 100 lira dedi zaten. 40 Lira olanı aldım o sinirle bitsin iş diye. Karbonlu mu acaba diye düşündüm ama olsa ne olur olmasa ne olur, hikaye işin o tarafı zaten. Fiyat açısından acaba ondan mı diye düşündüm.

14. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Bizim burada Akvaryumcu abimiz satıyor ortalama ölçüsü 30*30 (tahmini) 18 tl dedi yanlış hatırlamıyorsam...

15. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

Çok satan site var. İstanbul' da baya yapan firma var. En uygun İzmir' deki firmada buldum. Tabi uzaktan telefonla bulduğum kadarıyla.
    Ölçüler 200*157*4 cm 125 tl. Fazla alım olursa fiyat düşecekmiş. Ayrıca isteğe göre, istenilen şekilde yapabiliyorlarmış. Bu ürünün gözenek sıklığı veya büyüklüğü PPI diye bir birimle(vb..) belirleniyor. İstenilen sıklıkta yapılabiliyor, fiyat değişmiyor. Renk olayıda önemli. En ucuzu siyah olan. Sanırım artık malzemeden yapılıyor. Siyah poşetler gibi. Bulduğum bilgiler bu doğrultuda. Keşke İstanbul' daki firmalarla yüzyüze irtibata geçecek birileri olsaydı, belki daha uyguna alınabilirdi. Kısmet.

16. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

İstanbulda hangi firmalar var ömer abi bana söylüyebilirmisin...

17. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

Googleye "Polyester filtre süngerler" yazarsanız birçok firma karşınıza çıkacaktır. Size en yakın olanla irtibata geçersiniz.

18. ultraaskin

ultraaskin

İsim:
    Aşkın Özacar

Bu büyüklükte bir tabakayı almak pekte makul olmuyacaktır , en azından 3-5 kişi birleşip almak gerekir diye düşünüyorum :S

19. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Ömer abi bir yere sordum fiyat bekliyorum...

20. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

Konuyu yarım bırakmayayım. İstediğim süngerler geldi. Biri ilk mesajımdaki, resimde görülen sünger gözeneği sıklığında diğeri, pipo filtrelerdeki siyah sünger den bir derece daha geniş sıklıkta. Numune yollamıştım aynısını yapmışlar sağolsunlar. İstenilen ölçülerde, istenilen sıklıkta ve istenilen şekilde yapabiliyorlar. Ben memnun kaldım. Bilginize...

fth-94, YIKIKTEMO ve zgrkaralar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş