1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Black Apple Snail

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba arkadaşlar, benim arkadaşım aklıma Black apple snail (Siyah elma salyangozu)'nu aklıma soktu, bildiğime göre nadir türmüş, nette araştırdım ama pek fazla bilgi bulamadım. Black apple snail'ler kaç derece ısıda yaşarlar? 50*35*35'lik bitkili tankıma koyucam ordada sabit ısı 20 ila 22 derece bu ısıda yaşarlar mı? Bilgi verirseniz çok sevinirim şimdidedn teşekkürler herkese... saygılar:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Black Apple Snail

Yanılmıyorsam üreme şeklinde ve ısı seçiminde diğer apple snail türlerinden hiçbir farkı yok. Tamer abi sanırım daha net birşey yazacaktır.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Black Apple Snail

Teşekkürler Temel hocam, güzel bir tür arkadaş satıyor alıcam 5-10 adet. :)

4. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Black Apple Snail

20-22 derece bitkili akvaryum için biraz düşük değilmi ??

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Black Apple Snail

Yaa 20-22 tahmini benim akvaryumda gece 1:30'a kadar yanıyor, bu yüzden tahmini rahat 24-25 derece olur diye düşünüyorum.

6. taygun

taygun Guest

Black Apple Snail

Umarım pot kırmıyorumdur ama ben ilk defa Black Apple Snail'in varlığında haberim oldu. olma:gif Diğer bir ifade ile daha önce ne duydum, ne de gördüm. saat:gif

Black Mystery Snail var [​IMG] ama literatürde Black Apple Snail yok.

Bence Black Apple Snail diye kastedilen salyangoz Black Mystery Snail. Sebebine gelince, ikisi de aynı familyadan geliyor. Ampullariidae ailesinin iki farklı türü. Bu nedenle bu salyangozu anarken doğrudan Siyah Elma Salyangozu demek daha doğru. Mystery kelimesinin bu salyangozla ne alakası var anlamadım. Zira bildiğimiz elma salyangozu ile aynı ihtiyaçlara ve aynı şartlara ihtiyaç duyan bir salyangozun isminde niçin "gizem, sır, esrar" gibi abartılı ifadeler olur anlamadım.

7. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Black Apple Snail

Tamer abi gerçekten çok güzel bilgiler vermişsin eline sağlık adında mystery bulunmasının sebebi bence renklerinden dolayı olabilir çünkü rengi siyah olduğundan esrarengiz bir hava katıyor bu yüzden öyle yapmış olabilirler :)

8. taygun

taygun Guest

Black Apple Snail

Doğrusu ben de öyle düşünmüştüm. Siyah renk = karanklık güçler = gizem :D :F

Ulen alt tarafı bir salyangoz be... haha:

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Black Apple Snail

Taygun hocam dün cevap yazamadım kusura bakma, teşekkür edip çıktım. :) Bencede güzel anlatmışın teşekkür ederim. Ben alayım o zaman 5-10 tane. :) Kadircan sanada teşekkür ederim. :)

10. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Black Apple Snail

Yavuz kardeşim bizim de alma imkanızmız var mı?Fiyatları ne kadar? ;)

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Black Apple Snail

Var tabii, olmaz olurmu?. :) Damızlık adet fiyatı 2 tl. :D Çok üremişler baş edemiyor bu yüzden ucuz fiyata veriyor. :) Vericeğim msn'yi eklersen konuşursunuz. ;)

Yavuz verdi derseniz msn'yi hallerdesiniz artık. :) frontosa-f0@hotmail.com

12. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel
    Black Apple Snail

Eyvallah Yavuz kardeşim,ekledim.Konuşuruz senin adını veririm :) Artık birşeyler yapar. gizli:

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Black Apple Snail

Rica ederim, birşeyler yaparmı yapmaz mı orasını bilemem. :)

14. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Black Apple Snail

Yavuz benim canlı doğuran akvaryumuna bende alsammı? Biliyorsun ben yavruları ayırmıyorum zarar vermesin yavrulara ?

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Black Apple Snail

Al, bence vermez. :) 2-3 cmlik tropheus yavrularının içinde. :)

16. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Black Apple Snail

Mysterious Snail'ler Elma salyangozları ile aynı takımdandır (Architaenioglossa) ancak hepsi o kadardır... Başka benzerlikleri pek de yoktur... Elma salyangozu gibi bir obur ile karşılaşmayı umanları büyük bir süpriz beklemektedir... Çünkü Mysterious snailler midyelerin salyongaz şekline bürünmüş halinden başka birşey değildir... Bir yılın belli bir dönemi hariç Mysterious Snailler sadece su süzerek beslenirler... Akrif yemek yedikleri dönem sadece 1-2 ay ile sınırlıdır... Bu bağlamda Mysterious sanilleri filtrasyona sahip bir akvaryum ortamında besleyerek yaşatabilmek pek de mümkün değildir...

Normal çizgili (kahverengi) Mysterious Snailler (Viviparus viviparus) ülkemizdeki bir gölde bol miktarda bulunmaktadır ve bu gölün bulunduğu ilde yerleşik olan bir DERECİ bunlardan bol miktarlarda toplayıp Akvaryum.com'dan satmaktadır... Kendisi büyük ihtimalle bu salyangozları filtrasyonun olmadığı ve çürümüş bitki artıklarından geçilmeyen bir haznede tutmaktadır...

Sayfayı Paylaş