1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Black Kriza Akvaryumunda Terör Esiyor

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde egouard tarafından 15 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Arkadaşlar çok acil bir şekilde yardımınıza ihtiyacım var işler çok karıştı.
    400 Litre akvaryumda yavrudan trop buyuttum ve şuan dişinin birinde tupçuk çıktı bilgili kişilerden yardım bekliyorum.

DSCN8652.JPG

Ayrıca dişi tupçuk çıkardıktan sonra erkekler birbirine titriyo ağız ağıza birbirini ittiriyorlar.Sonra dağılıyorlar.

Yardımlarınızı bekliyorum.

TencoMelih bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Baskın erkek dişiyi bölgesine çekiyor mu? Dişinin kokusunu alan erkeklerde hareketlenme olması doğal, erkeklerden baskın olan dişiyi hazırladığı bölgeye çekmesi...çekebilmesi gerek. Yumurta taşıyan dişinin yumurtalarını sağlıklı ve döllenmiş şekilde toplayarak kuluçka yapabilmesi için erkek ile kum üzerinde dönme hareketleri sergilemeli. Kısaca senin erkek elini çabuk tutmalı veya biri kazanmalı, normal süreç yaşananlar. Erkek dişi oranı nedir?

3. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Temel abi yavrudan buyuttuğum için erkek-dişi ayrımı net yok.Sadece 2 tane net dişi 2 tane net erkek var.O dişiyle ureyebilecek sadece 2 erkek var.2side baskın.1isi butun dişilere ürüyor.2 katlı taşların 2. katında erkek duruyor.1 alt katındaysa bu dişi duruyor.Sence dişi yumurtamı dolmuş yani ?

Abi zaten farkedersen bunların formu çok iyi değil.Benim yavru balığım bile bu balıktan daha iyi bandı v.s.Bu balığı ben yetiştirmedim.2 tane ilave dişi aldım ve geldiğinde su rengi resmen sarıydı.İyileştirmeye çalışıyorum.

Abi galiba yarın filan bunlar üriycek heralde.Erkek yuva tuttuğu yeri kazmaya başladı.Hiçbir balığı yuvaya almıyo şuan.Girenlerde hep dişi.Ve her dişinin onunu kesiyo titriyo hep :D

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tüpçük görünüyor altta ama karnı çok şiş sayılmaz, zaten genç balıkların ilk denemelerinde tolerans göstermek gerek. Dişi sayısı biraz daha fazla olsa iyi olacaktı.

5. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Abi buyuk ihtimal 7-8 dişi çıkarda şuanda 2 tane damızlık var.Gerisi en kucuku 3 cm en buyuk kendi buyuttuğum dişiler 6 cm .Aslında 3 tane damızlıkaltı dişimde yok değil.Ama tam damızlık değiller.Yani 5 dişim var.2si damızlık 3ü damızlıkaltı.

Evet zaten ben henuz yavru beklemıyorum.İlk yavrulaması bu daha.Stress'e girer yutar yavruyu tutamaz v.s.

6. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Arkadaşlar dişim yemden kesildi.1 tane bile yem yemiyor.Tupçukte hafiften kuçuldu.Acaba ağzına yavru almış olabilirmi.Ağzında herhangi bir sarkma yok.Ağzını neredeyse hiç açmıyor.arkalarda yuzuyor hep.Hastalıktan korktumda işine gelince erkeği bile kovalıyor.Ve erkeğin yuvasına girdi o yuvaya erkeği bile almıyor.Napmam lazım ? İlk yavrulaması olduğu için yavru alıp kustumu acaba :(

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok yakından bir foto yapar mısın...

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Abi hayvan bi dursa şoyle tabiki atarım.Şimdi gidip biraz uğraşayım belki yakalayabilirim

9. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    DSCN8680.JPG

DSCN8679.JPG

Abi daha yakından fazla net olamasada yakından çektim.Malesef foto buyutunce çozunurluk biraz duşuyor.

Erkeğin yuvası:

DSCN8674.JPG

Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ne diyeyim valla tüpcük görünüyor şu anda gözlemleyelim...

11. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Gözlemlemeye devam edeceğim Alparslan.Başka bir abim bloat bağırsak çıkmışa benziyor dedi.Kirli su ve stressten oluyormuş.Ancak dış filtremi en guçlu malzemelerle donattım.2 haftada 1 %30 su değişimini hiç aksatmadım.Stressten olsa hayvan boyle rahat dolaşamaz.Akvaryumun baskın erkeğini kovalıyor resmen :D

Neyse teşekkurler Alparslan.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyi güzelde o arkadaşın dediği gibi değil durum, baksana o zaman sen suyun temiz olduğundan eminsin...

13. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Evet abi.Ama sonucta bir uzmanda değilim.Yakınımda oturan benim gibi trop besleyen bir abim var.O bu konuda benden daha iyi.Gormuş geçirmiş ona gostermekte fayda var :)

İyi akşamlar.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş