1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Black kriza ve Duboisi Yardım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde said ekinci tarafından 7 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. said ekinci

said ekinci

İsim:
    said ekinci
    Herkese selam yeni akvaryum yaptım ben 150 lt kadar 4+1 black kriza ve 3 duboisi aldım. Balıkları yeni koydum hepsi sadece bir köşede duruyor resimleri yükleyecem bana balıklarıma nasıl daha iyi bakabilirm diye yardımcı olabilirmisiniz.

Ekli Dosyalar:

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz hayırlı forumlar.Öncelikle balıklar çok güzel hayırlı olsun iyi günlerde besleyin,balıkların rahat etmesi açısından arka fon ve bir iki kaya eklemek iyi olur...:)

3. said ekinci

said ekinci

İsim:
    said ekinci
    Siteye de yeni geldim akvaryum dünyasında da yeni sayılırım.. inşallah

4. said ekinci

said ekinci

İsim:
    said ekinci
    iki kaya var bide fon için balıkları aldığım yer sade mavi fon yap dedi renkli yapmaktansa ne derece doğru bilemedim

5. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    İlk başlangıca zor bir balık olmuş bence. Kolay gelsin :) Kaya dekoru biraz arttırabilirseniz balıklar daha az strese girmiş olacaklardır.

Alparslan bunu beğendi.
  6. said ekinci

said ekinci

İsim:
    said ekinci
    Daha önce beslemiştim ama biraz sallama olmuştu az çok bilgim var. Yalnız bu balıkları kaybetmek te istemiyorum o yüzden biraz tedirginim :S

7. Said bey hoş geldiniz.Hevesinizi kırmak istemem ama o akvaryumda tropheus sağlıklı olmaz.Tropheus tanklarının su hacmi en az 300-350 lt arasıdır.150lt gibi düşük hacimde tropheus gibi geniş tank isteyen türe bakmak yanlış anlamayın beni ama balıklara işkence etmiş gibi oluruz.Size tavsiyem ya tankınızı büyütmeniz yada o hacimde bakılabilecek tür edinmeniz.:)

cirol ve Alparslan bunu beğendi.
  8. said ekinci

said ekinci

İsim:
    said ekinci
    çok kişi öyle dedi ama koloniyi az tutarsan bir şey olmaz dediler bide yavru almak şart diil sadece beslmek için aldım inş ölmezler :s

9. İnşallah:)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Koloniyi tutturmak önemli yoksa zaten hacminde yetersiz olmasıyla baskın balık terör estirebilir. Tavsiyem, bol oksijen, yeterli yüzey dalgalandırması ve yemlerini ıslatıp vermeniz. Ara sıra haşlanmış bezelye içi bloat riskini azaltır. Post guard sarımsak suyu katkılı bir ürünü haftada iki kez kullanmak fayda sağlar. Mümkün olduğunca pul yem kullanın ve ıslatmadan kuru palet yem vermemeye çalışın.

Sayfayı Paylaş