1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Blackwater Kurulumu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Utik tarafından 4 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Aşağıda resmini eklediğim akvaryumumu blackwater akvaryumu olarak düzenlemek istiyorum bir kaç sorum olacak şimdiden teşekkürler.

1)Sera blackwater aquatan hakkında düşünceleriniz nelerdir siyah su etkisi devamlı olur mu?
    2)Resmini koyduğum kumun türü nedir ph etkisi var mıdır zeminde tortu görünümü için ne yapmalıyım?
    3)Blackwater'ın anubiaslara zararı olur mu?
    4)20 W Philips beyaz floresan kullanıyorum bu konuda fikriniz nedir?(anubiaslara etkisi,görsellik vb.)
    5)Biraz daha kütük eklemeli miyim sizce?

[​IMG] [​IMG]

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Dayanamayıp sera blackwater aquatan sipariş ettim biraz önce bakalım sonucunu bekliyorum.En korktuğum şey anubiaslarda sorun yaratması.

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Selam,akvaryumunuzda filtre sistemi nedir?İç filtre dış filtre?Gücü konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim...Saygılarımla

Utik bunu beğendi.
  4. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Jet 3358 dış filtre kullanıyorum.Saatte 750 litre yazıyor.Sessiz bi filtre gayet memnunum

5. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Yardımcı olabilecek yok mu?

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Var elbette, Utku bildiğimiz konuda yardımcı oluruz:)
    Ama dış filtreyi debisini yazmışsın fakat akvaryumun kaç litre olduğunu yazmamışsın...

Utik bunu beğendi.
  7. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Akvaryumum 155 litre bugün sera blackwater gelir sanırım.Denemeyi yapabilirim ama kafama takılan nokta kum ve anubiaslar.

8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    155 litre için dış filtreniz yeterli gözüküyor...Sera black water bir su düzenleyicisi olduğundan bitkilerinize zarar vereceğini düşünmüyorum.Sadece doz aşımı yapmamaya dikkat edin derim

Utik bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumla dış filtre uyumlu.
    Anubiaslar için kum fark etmez zaten kökleri kuma gömülmez kaya taş gibi bir şeye misina ile bağlayıp bırakmak yeterli gelir.
    Anubias türleri kalın ve sert yapraklı olmaları ve kolay bakılmaları nedeniyle çok tutulan akvaryum bitkilerindendir, kalın ve sert yapraklı olmaları bir çok otçul balıklara karşı dayanıklı olmalarını sağlar birde aşırı derecede ışık ihtiyacı duymazlar artı yavaş büyürler ve uzun ömürlü olurlar...

Utik bunu beğendi.
  10. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Anubiasları manrov kökünü sıkıştırdım.Kafama takılan su siyahlaşınca anubiasların az ışık alıcak olması zaten 20 W olan ışık iyice yetersiz olur mu diye düşünüyorum.Kumum dere kumu mu yoksa
    midye kırığı mı emin olamadım.Eğer midye kırığıysa ph'ı yüksekltmesinden korkuyorum.

11. Utik

Utik

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Utku Çallak
    Sera blackwater geldi sonunda ve denedim üstünde yazdığı gibi ilk baştaki bulanıklık oldu yavaş yavaş azalmaya başladı.İstediğim hale geliyor.

ogurcay ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş