1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Blue Acara Hakkındaki Bilgileriniz ?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde fth-94 tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Blue Acara adlı cichlid türü hakkında bilgisi olan arkadaşlar vasa benimle paylaşmalarını isterim.

Google' dan bakmama rağmen bir bilgi bulamadım düzgünce.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fatih türün yerli sitelerde arama motorunda olmaması enteresan gerçekten. Renkli ve parlak mavimsi yeşil pullar ile güzel bir balık. İyi seçim yapmışsın. Türden yavru almak oldukça kolaydır ve hatta her iki haftada bir üreyebilirler. Temiz kayalar üzerine yumurtalarını bırakırlar. Mavi acaras dişileri yavrularını iyi bakar ve korur. Beslenmesi çok kolay olan acara omnivordur. Tuzlu su karidesi, dondurulmuş gıdalar, bloodworms, solucanlar yoluyla diyet genişletilmeli ve protein ihtiyaçları karşılanmalıdır. Filtrasyon iyi olmalı ve dekor bol mağralı şekilde oluşturulmalıdır. Bu balıklar için ideal sıcaklık 19-25 derece arasında Ph ise 6,5 ve 7,5 cıvarıdır.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Latince adı :Aeguidens pulcher

Beslenme biçimi: Etçil

Davranış biçimi: Orta derece ağresif

Kendi türlerine davranış: Kendi eşi hariç diğer balıklara karşı ağresif.

Cinsiyet ayrımı: Erkekler ,dişilere göre daha büyüktür.Erkeklerin daha ihtişamlı alt ve üst yüzgeçleri ayırt edici olabilir.

Üreme:üremesi çok zor değildir.Taşın üzerine düz yumurta dökerler,yavrularını diş ve erkek beraber korurlar.

Sıcaklık: 18-23 derece

En fazla boy: 16 cm

En az akvaryum hacmi: 200 lt.

not: Türkiye pek rastlanmayan türdür.Balık alırken çok dikkat edilmesi geremektedir.Çok çabuk beyaz benek hastalığına yakalanabilir.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abicim daha almadım. Fakat düşündüm bir ara peki sık yavruluyorlar ise zebra gibi elimde patlamasın :) Bu arada zebradan vazgeçtim... Çok zorda olsa.

5. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz

Şöyle söyleyelim; yavru verme konusunda kıyaslarsak zebralar bunların yanında tam bir hikaye. onun dışında yavruların büyüme hızıda insanı hayretler içinde bırakıyor.

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Peki yavruları elimde kalırmı ? Yoksa satabilirmiyim , takas yapabilirmiyim . Çünkü fazla yerim yok. Sonra zebraları akvaryumcuların almadıkları gibi bunlarda öle olmasınlar ?

7. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz

Bir kaç sene öncesine kadar green terörler piyasada iyi gidiyordu ancak şimdi değerleri neredeyse zebra kadar düştüğünü söyleyebilirim. Geçen hafta Bağcılar'daki 3-4 akvaryumcuyu gezdiğimde büyük büyük damızlık çiftlerin olduğunu gördüm ve fiyatlarıda çift olarak en fazla 50 TL falandı. Yavrularını zaten zebralarda olduğu gibi tüm akvaryumcularda görmek mümkün.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Sezgin abi green terror değil ki bunlar.

9. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz

Green terör, rivilatus ve blue acara aynı balığın farklı isimleri. :)

Sayfayı Paylaş